Щойно в нас з’являється нова кімнатна рослина, ми її пересаджуємо. І зазвичай обираємо для цього горщик солідного розміру – щоб рослині було просторніше і комфортніше. Однак є такі види квітів, яким просторні вазони протипоказані.
Амариліс. Ця красуня росте з багатошарової цибулини, яка ледь не повністю знаходиться над ґрунтом: зверху викидає листя та квіти, а знизу має ниткоподібні корінці. Ростуть вони вглиб, тому розкішний здоровенний вазон амарилісу не потрібен. На 3 сантиметри ширший за діаметр цибулини – цього абсолютно достатньо. А от вглиб він повинен бути близько 20 сантиметрів, щоб квітка змогла добре вкорінитися і на дні ще лишалося трохи вільного місця.
Сансевієрія. Широкий горщик – так. Глибокий – ні. Адже корені у цієї декоративної рослини розростається вшир. Якщо їй дати багато простору, вона нарощуватиме кореневище, а не крону.
Фіалка. Горщик ідеального розміру повинен мати діаметр, удвічі менший за діаметр листової розетки. У занадто великому фіалка просто відмовиться цвісти. Так само, як і сансевієрія, всі сили вона кине на те, щоб заповнити простір корінням. На квітування вже не вистачатиме ресурсу. Враховуючи те, що в ґрунті накопичуватиметься надто багато вологи, корені можуть загнитися, і квітка взагалі загине.
Фікус. Для деревовидних видів фікусів – тих, що «житимуть» на підлозі, вазон потрібен великий. Віконні фікуси полюблять невеликі і досить тісні горщики. Вони не заспокоються, поки корневище не заповнить собою весь простір, і тільки після цього починає розвиватися надземна частина рослини.
Заміокулькас. Поки квітка молода, пересаджувати її потрібно щовесни. Вазон рекомендується вибирати неглибокий і не дуже широкий – приблизно на 3 сантиметри ширший в діаметрі, ніж кореневище. Експерти застерігають від пересаджування у пластикові ємності – у заміокулькаса сильне коріння, яке може розірвати пластик.
Бальзамін. Теж вимагає щорічної весняної пересадки, але здебільшого задля того, щоб йому замінили виснажену землю на нову. Новий горщик у такому випадку потрібен не завжди – хіба що ледь-ледь більший. Інакше у новій «квартирі» з розкішним метражем – тобто об’ємом – ваш красунчик розлінується і припинить квітнути.
Раніше ми писали про те, які кімнатні рослини найневибагливіші