Якщо у вас категорично не залагодилось з кімнатними квітами, але дуже хочеться озеленити помешкання, годі експериментувати з орхідеями та іншими вимогливими квітами. Є безліч інших видів, які не потребують багато уваги і ростуть буквально самі по себе.
Пеларгонія
Зразкова рослина: яскрава, приваблива і невибаглива. Щоправда, сортів у неї дуже багато. Є серед них такі, за якими доглядати потрібно, як за дітьми. Але в більшості випадків пеларгонія відмінно переносить холодну погоду, сухе повітря та яскраве сонячне світло. Її не обов’язково обприскувати, але поливати бажано часто, якщо хочете, щоб цвіла. А ще для рясного цвітіння її потрібно «підгодовувати». Наприклад, йодовим розчином – на 1 літр води кімнатної температури додавати 1 краплю йоду.
Ечеверія
Сукуленти – найзручніші у всіх відношеннях квіти: вони практично не потребують догляду. Саджаєте, інколи поливаєте – і все. Цю квітку цілком задовольнить полив раз на тиждень влітку, раз на місяць – восени та навесні, і раз чи два – взимку. Якщо температура не нижча +5 °С, ечеверія буде просто щаслива.
Сингоніум
Трохи світла, не надто яскравого, обприскування, полив – як тільки земля висохне на глибину 2,5 сантиметрів. І не забути прибрати з вікна, якщо ви відчиняєте його взимку (він любить температуру від +17°С і вище) – все, чого потребує сингоніум.
Епіпремнум
На відміну від сукулентів, епіпремнум любить водичку і приймати душ – обприскування. За це в’юн віддячує тим, що швидко росте і заповнює собою простір, створюючи в домі затишок. Якщо його забути полити або тримати весь час у темряві, він почне скидати листя. Але досить полити і дати світло – швидко
відновиться.
Толмія Мензіса
Вона виглядає просто розкішно: росте у висоту на 20 сантиметрів, а в діаметрі може сягати всі 40. Квітне світло-зеленими квітами з червоненькими вкрапленнями. Любить світло та свіже повітря. Але не терпить прямих сонячних променів, тому краще себе почуватиме на підвіконні з північного боку. Поливати толмію треба часто, але невеликою кількістю води. Добре переносить зиму (+10°С). Влітку її ідеальне середовище існування – 15-20°С.
Пеперомія срібляста
Ця рослина – багатогранна: існує близько 1000 видів пеперомії, тому вибрати є з чого! Вони відрізняються забарвленням, розміром та формою листя. Деякі види мають квіточки. Пеперомія любить кімнатну температуру, багато світла (пестролисті сорти потребують його більше, ніж зеленолисті) і води (не можна допускати пересихання). Але навіть квітникар-початківець без проблем з нею справиться.
Церопегія Byда
Ампельна рослина, яку краще висаджувати у підвісний горщик. Росте миттєво, не боїться перепадів температур і зміни освітлення (може рости і в тіні, в на підвіконні під прямими сонячними променями). Терпляче чекає, поки її поллють. Церопегія цвіте, але квіти в неї дуже непримітні.