Яблучний оцет затребуваний не тільки в кулінарії. Доведено, що він корисний в багатьох ситуаціях, коли це стосується здоров’я. Але фахівці попереджають: він має і побічні ефекти.
Ось шість побічних ефектів яблучного оцту, про які варто знати, якщо ви збираєтесь використовувати його з лікувальною метою.
Розлад шлунку. У яблучного оцту висока кислотність, яка підходить далеко не всім. Вона може спровокувати здуття та проблеми з травленням, особливо якщо оцет вживати натще і у великій кількості. Його позитивна сторона – здатність контролювати апетит і сповільнювати швидкість, з якою їжа залишає шлунок, здатна викликати розлад травлення та нудоту.
Карієс. Зубна емаль дуже чутлива до високої кислотності. Якщо не полоскати ротову порожнину після вживання оцту (а тим більше – якщо не розбавляти його водою), з часом вам загрожує чутливість зубів та карієс. В ідеалі взагалі бажано пити розчин яблучного оцту через трубочку, щоб контакт із зубами звести до мінімуму.
Утворення каменів у нирках. Вчені виявили, шо яблучний оцет може сприяти виникненню проблем з нирками. Зокрема, утворенню каменів у нирках.
Опік горла. Відчуття печіння в горлі, болю, проблем з ковтанням – неприємні наслідки вживання нерозбавленого яблучного оцту. Окрім того, можна отримати опік стравоходу. Усі ці проблеми викликають сильний дискомфорт.
М’язові судоми. Яблучний оцет – сильне сечогінне. Якщо його вживати регулярно і тривалий час, це може суттєво вплинути на рівень калію в організмі (його вимивання). Між тим, кальцій нам вкрай необхідний для підтримки належної роботи м’язів і нервів. Він активує різні клітинні та нервові функції в організмі, підтримує необхідний рівень рідини всередині клітин та нормальний кров'яний тиск, допомагає м'язам скорочуватися. Його дефіцит загрожує викликає слабкість, втому, м’язові судоми і навіть нерегулярне серцебиття.
Вплив на дію ліків. Є ряд лікарських засобів, з якими не варто поєднувати вживання яблучного оцту. Зокрема, з інсуліном та проносними препаратами. Якщо виникає ситуація, коли прийом оцту і цих ліків повинен йти паралельно, варто проконсультуватися з лікарем.
Вас це може зацікавити: Дві чайні ложки цього продукту щодня – і жир на животі буде танути