Обидва мають свої переваги. Але якщо хочете виспатися, від холодного варто відмовитися.
Бадьорить і зміцнює імунітет
Якщо ви прийшли з роботи втомленими й розбитими, холодний душ – саме те, що зможе повернути вас до життя й дати заряд енергії. Вам вистачить її для того, щоб провести час з родиною, в гарному настрої повечеряти і подивитися серіал чи почитати книгу перед сном.
У холодного душу є ще одна перевага. Якщо протягом 30 днів вмикати холодну воду на 30, 60 або 90 секунд, значно зміцнюється імунітет. Дослідження показали, що любителі такого купання беруть лікарняні на 30% рідше, ніж ті, хто віддає перевагу комфортній теплій воді.
Однак холодний душ не дає того розслаблення, яке нам так необхідне для повноцінного сну. Якраз навпаки: він стимулює симпатичну нервову систему і змушує організм виділяти гормони стресу – кортизол та норадреналін. А навіщо нам стрес перед сном?
Розслабляє і заспокоює
Так діє гарячий душ або ванна. Дослідження, в якому було задіяно близько 1000 осіб літнього віку, показало: учасники, які приймали теплу ванну перед сном, засинали значно швидше.
Якщо ж за одну-дві години до сну впродовж 10 хвилин приймати ванну з температурою води 40-42°, тиск значно знижується. А це також сприяє якісному сну.
Тож висновок очевидний. Холодний душ – ідеальний варіант для вранішніх водних процедур або для початку вечора. Гарячий краще приймати перед сном.
Вас це може зацікавити: Плакати під час прийому душу корисно для психіки – радять лікарі