Плакати під час прийому душу корисно для психіки – радять лікарі

Дехто обожнює співати в душі, а хтось полюбляє плакати. Останнє, виявляється, варто практикувати частіше, щоб позбутися стресу і мати гарний настрій.

Вчені підрахували: загалом 74% людей плачуть під душем. Жінки це роблять частіше –  в середньому 5,3 рази на місяць, а чоловіки – 1,3 рази на місяць.

Чому саме душ став таким популярним місцем для сліз? Тому, що там затишно і нас ніхто не потривожить. Там можна залишитися наодинці зі своїми думками і виплеснути емоції.

 «Гарячий душ та плач допомагають зняти напругу в тілі й очистити голову від думок. Це дозволяє розслабитися і сприяє виробленню хімічних речовин, які допомагають відчувати зв’язок з реальністю і підіймати настрій. Після цього людина краще себе почуває, готова до сну. Сльози й холодний душ зранку діють інакше – підбадьорюють, щоб продовжувати день», - пояснює доктор Ембер Джонстон, клінічний психолог і нейропсихолог.

Психологиня Джорджина Стурмер підтримує колегу:

«Ми переживаємо всілякі емоції цілий день. Нам потрібно дослідити або висловити ці почуття. Плач – природний спосіб звільнитися від них і заспокоїтися.

«Але ми не завжди почуваємося комфортно проливати сльози, коли нам це потрібно. Ми можемо відчувати, що наші сльози недоречні, сором’язливі або ознака слабкості. Це часто ґрунтується на повідомленнях, які ми засвоїли, коли росли. , або очікування суспільства навколо нас. Тож це може спонукати нас знайти приватний момент, коли ми відчуваємо, що можемо з’єднатися зі своїми емоціями та дозволити нашим сльозам течи».

Багатьом людям доводиться плакати, коли вони входять у душ, і вони дивуються, чому душ є таким катарсисним місцем для них, Джорджина сказала: «Коли ми в душі, це можливість відійти від повсякденного життя, яке відволікає нас. . У світі, де ми на зв’язку цілодобово та без вихідних, і більшу частину часу «на показі», душ може бути одним із небагатьох місць, де ми справді перебуваємо лише самі з собою. Це почуття конфіденційності та зв’язку може допомогти нам почуватися комфортно, спілкуючись із нашими емоціями».

Плач часто вважають негативом і чимось, від чого багато людей намагаються стриматися або втекти, особливо через збентеження, але доктор Ембер Джонстон каже, що плач має свої переваги.

Вона сказала: «Самі сльози можуть діяти як засіб детоксикації від занадто великої кількості гормону стресу (кортизолу) або додаткових токсинів. З вивільненням кортизолу з організму плач пов’язаний з активацією парасимпатичної нервової системи (або реакцією релаксації) , що є протилежністю реакції «бійся або втечі», а отже є природним протиотрутою від стану підвищеної напруги».

Вона сказала, що плач «вивільняє природні ендорфіни, які можуть як підняти настрій, так і діяти як природні болезаспокійливі, а також призвести до більшого відчуття релаксації (або, можливо, сонливості) після хорошого плачу».

Доктор Джонстон сказав: «Плач пов’язаний з активацією парасимпатичної нервової системи (або реакцією релаксації), яка протилежна реакції «бійся або втечі», а отже, є природною протиотрутою від стану підвищеної напруги».

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист