Коти – це справжній антистрес і джерело позитивних емоцій. Але так само вони можуть стати джерелом серйозних проблем зі здоров'ям.
Всі знають, що коти можуть викликати алергію. Тому алергіки зазвичай їх просто не заводять. Зате якщо здоров’я дозволяє, пухнастики стають головними персонами в родині. Їм дозволяється абсолютно все – навіть спати з господарями, а нерідко – і їсти з однієї тарілки.
Така любов людям може вийти боком. Адже насправді улюблена кицька може бути носієм захворювання, яке передається через подряпини, покусування, а іноді – навіть через звичайне погладжування.
Ці захворювання зустрічаються найчастіше.
Глисти. Є кілька видів, якими кішка може нагородити господарів – аскариди, нематоди (круглі глисти), стрічкові глисти, анкілостоми. Тісний контакт з твариною (особливо якщо їх цілувати або дозволяти облизувати ваші руки) – це майже стовідсотковий шанс заразитися паразитами. Ветеринари радять проводити дегельмінтизацію домашніх улюбленців раз на три місяці, щоб уникнути таких проблем.
Хвороба котячих подряпин (феліноз). Серйозне бактеріальне захворювання, яке передається через подряпини, укусі и навіть. Симптоми схожі на грип (температура, головний біль, слабкість). Однак при цьому відбувається запалення подряпини і збільшення лімфовузлів. Лікування – застосуванням місцево мазей та антисептиків, при складних формах – знеболювальні та антибіотики.
Стрижучий лишай. Провокують мікроскопічні грибки, що паразитують на шкірі та шерсті. Досить погладити кішку чи взятися за її лежанку і не помити руки – грибок може опинитися на людині. Про інфікування свідчить пляма червоного кольору, яка свербить та лущиться. У котів на місці лишаю утворюється залисина. У людей, якщо інфікована шкіра голови, теж може випасти волосся.
Токсоплазмоз. Його симптоми – головний біль, біль у м'язах, лихоманка. Рідше – і блювота, діарея, судоми. Особливо токсоплазмоз небезпечний для вагітних – на ранній стадії інфікування плода може статися викидень. Або ж дитина народжується з ураженою центральною нервовою системою, захворюванням очей та внутрішніх органів. Передається токсоплазмоз через фекалії – коли прибираєте котячий лоток. Самі коти інфікуються ним через сире або погано просмажене м’ясо.
Сальмонельоз. У кішки проявляється через втрату апетиту, млявість, посилене виділення слини, гній в очах, блювання, діарею (часто з домішками крові). У людини фіксуються типові ознаки гострого отруєння: підвищення температури, нудота, блювота, діарея. Передається сальмонельоз через фекалії під час прибирання лотка.
Сказ. Гостре інфекційне захворювання, яке вражає центральну нервову систему. Його симптоми – рясне потовиділення, слинотеча, підвищений артеріальний тиск і частота серцевих скорочень. Якщо вчасно не вжити заходів, настає смерть.
Щоб домашні улюбленці приносили тільки радість, лікарі радять мінімізувати тактильний контакт з ними і ретельно мити руки після кожного «спілкування» та перед прийомом їжі. А котячий туалет прибирати виключно в гумових рукавичках.
Вас це може зацікавити: Коти можуть стати причиною шизофренії у своїх господарів: дослідження вчених
Лікар відповів, чи можна підхопити інфекцію, цілуючи кішку або собаку