Які рослини посадити в саду, щоб не заповзали змії та вужі

Якщо не хочете одного чудового дня виявити на порозі свого дому чи на клумбі плазуна, що згорнувся клубочком, посадіть в саду рослини, яких він боїться.

Цього року кількість плазунів в Україні різко збільшилася. Зустріти їх можна навіть посеред мегаполісу. Що вже казати про приватні садиби з тінистими садами та клумбами...

Сусідство це не надто приємне, а часом і небезпечне – поміж безневинних вужиків зустрічаються й отруйні змії. Однак експерти переконані: гади обминатимуть ваш двір, якщо в ньому будуть рости певні рослини. Деякі ви зможете посадити тільки наступного року – весною. А про дещо можна подбати вже восени, пише Best Life.

Хризантеми. Ці чарівні квіти містять хімічну речовину під назвою піретрум, яку використовують в якості природнього інсектициду – з її допомогою фермери захищають посіви від кліщів, мурах і попелиці. Вона смертельна і для плазунів.

Часник. Будемо відвертими: деякі люди його не переносять на дух. Так само і плазуни. Якщо ви теж не любите часнику й не хочете саджати на городі, зрештою, можна просто купляти його, робити настоянку і періодично обприскувати  двір по периметру, щоб змії проповзали повз.

Жовта вільха. Цей чагарник привабить у сад метеликів і відлякає гадів.

Полин гіркий. Пам’ятаєте, як пахне абсент? Ще різкіший запах має свіжий полин, який входить до складу цього напою. Змії мають тонкий нюх, і цей аромат просто виносить їм мозок.

Базилік. Якщо у вас є маленька грядочка, він там буде доречним. Ви вб’єте відразу двох зайців: створите бар’єр для змій і виростите ароматну зелень, яка чудово смакує в салатах, піці чи соусі песто.

Чорнобривці. Мають сильний аромат, за який ми їх любимо. А от рептиліям він не подобається.

Лимонник. Аромат цитронелли – основної складової лимонника, часто використовується в засобах від комах. Заодно вона чудово може боротися й зі зміями та вужами. 

Падуб. Вічнозелений чагарник із червоними ягодами та зубчастим листям дуже привабливо виглядає, але токсичний для людини. Він містить сапоніни, тому, потрапляючи в організм, може викликати блювоту й діарею. Змій він відлякую своїм колючим листям. Якщо посадити падуб по периметру двору, матимете живий бар’єр.

Перцева м'ята. Зазвичай змії заповзають туди, де є чим поживитися. Наприклад, вони дуже добре відчувають запах гризунів. Але оскільки гризунам перцева м’ята не подобається, вони оминатимуть сад. Тож є шанс, що так само зроблять і плазуни.

Вас це може зацікавити: Як розпізнати отруйну змію і що робити, якщо вона заповзла в будинок

Універсальний антидот: протиотрута від смертельних укусів усіх змій може зявитися дуже скоро

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист