Якщо ваш собака часто й протягом тривалого часу гавкає, варто освоїти методику, яка змусить його швидко заспокоїтися.
Гавкіт – природнє «спілкування» собаки, завдяки якому він намагається сповістити про свої потреби: йому хочеться їсти, гуляти, йому нудно, він сумує за господарем, у нього щось болить тощо. Але якщо він гавкає довго або начебто вже без причини, це дратує не тільки вас, а й сусідів.
Щоб зупинити свого улюбленця, слід зрозуміти причину, яка змушує його подавати голос, і усунути її. Якщо пес однак не замовкає, кінологи пропонують скористатися так званим правилом трьох:
● дозвольте собаці тричі гавкнути. Так ви дасте йому вихлюпнути енергію. Заодно продемонструєте свою повагу, оскільки даєте можливість висловитися;
● дайте команду замовкнути. «Тихо», «досить» – підійде будь-який варіант. Його слід супроводжувати відповідним жестом – прикладіть вказівний палець до губів;
● нагородіть за тишу. Коли ваш улюбленець замовкне, пригостіть смаколиком і обов’язково похваліть – таким чином ви заохотите його до спокійної поведінки.
Відпрацьовуйте цей алгоритм дій щоразу, коли собака заходиться від гавкоту. І згодом він почне розуміти: гавкати можна, але є ліміт. Після цього потрібно замовкнути.
Ще кілька порада від кінологів.
Не нагороджуйте собаку за гавкіт ні смаколиками, ні похвалою – тільки за мовчання. Якщо він гавкає під час їжі, ігноруйте і зачекайте, поки припинить, перш ніж годувати далі.
Якщо собака порушує тишу, щоб змусити вас пограти з нею, ігноруйте його. Відверніться або взагалі вийдіть з кімнати. Коли замовкне, візьміть іграшку та запропонуйте пограти – це буде вашою нагородою за мовчання.
Головне, нагадують експерти, бути послідовними. Пішовши на поступки і відреагувавши на гавкіт один раз, ви навчите свого чотирилапого вихованця бути наполегливими і добиватися свого за будь-яку ціну.
Вас це може зацікавити: Вчені назвали 10 найкрасивіших порід собак
Чому собака вночі виє, а кішка рве шпалери – відповідь ветеринара вас здивує