Як захистити картоплю та моркву від ненажерливого дротяника без хімії

Дротяник може легко посперечатися з колорадським жуком за звання головного шкідника на городі. Тож діяти проти нього треба рішуче й безжально. І починати цю боротьбу слід в момент, коли висаджуватиме або сіятиме овочі в ґрунт.

Що таке дротяник

Дротяник – личинка жука-ковалика. Має довжину 2-3 сантиметри, колір від білого до темно-коричневого і вузьке, сегментоване дротоподібне тіло.

Живе глибоко, риє неймовірні ходи і їсть все, що трапляється на його шляху. Особливо полюбляє бульби картоплі. Але не обминає й інші корнеплоди – моркву, буряк, цибулю. Не відмовиться і від корінців, що б то не було – кукурудза чи пшениця.

Враховуючи те, що живуть дротяники до 4 років, школи ці злочинці-невидимки можуть наробити багато. Якщо з ними не боротися, за сезон здатні знищити до 80% врожаю.

Способи боротьби з дротяником

Фахівці кажуть, що набагато легше запобігти проникненню цих шкідників на ваш город, аніж позбутися від них. Втім, є способи, які варто спробувати в будь-якому разі.

Ретельно перекопуйте грядку. Після цього й після оранки (якщо грядка велика) бажано розкласти в кількох місцях смаколики для птахів. Коли вони поїдять те, що ви їм підготували, є шанс, що перемкнуться на шкідників.

Відпрацьовуйте сівозміну. З року в рік слід міняти місце посадки городніх культур. Чергування посівів допомагає розірвати життєвий цикл шкідників.

Посійте сидерати. По всьому городу варто посіяти люпин, люцерну, гірчицю, чорнобривці – дротяники не можуть співіснувати з цими рослинами.

Розсипте по ділянці яєчну шкаралупу. Її потрібно подрібнити, але не на порох.

Робіть пастки:

● борошняні. З борошна та меду зробіть кульки й розкладіть на городі. Щодня перевіряйте їх і знищуйте дротяників, які там скупчилися;

● картопляні. Наріжте шматочки картоплі, насадіть їх на шпажки і неглибоко прикопайте і різних місцях. За кілька днів викопайте і побачите, скільки зібралося всередині дротяників.

Обробляйте ґрунт. Для боротьби з дротяником можна використовувати звичайний деревний попіл: перед посадкою овочевих культур насипте його в борозенки або лунки.  Він не тільки нейтралізує шкідників, а й знижує кислотність ґрунту, що робить його менш привабливим для дротяника. Під час вегетації слід посипати попелом міжряддя (це краще робити після дощу чи поливу).

Комплекс заходів, спрямованих проти дротяника, допоможе позбутися набридливого шкідника.

Вас це може зацікавити: Як захистити город від колорадського жука: готуватися слід з ранньої весни

Що посадити поряд з яблунею, щоб дала рясний урожай

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист