Як відкладати гроші, якщо у вас невелика зарплата: 5 дієвих порад для тих, хто хоче мати фінансову подушку

Більшість людей почуває себе впевненіше, коли має хоча б невелику фінансову подушку. Аде де її взяти, якщо грошей ледь вистачає, щоб зводити кінці з кінцями? Почати відкладати! Експерти переконані: це абсолютно можливо. Адже відкладати – це, в першу чергу, питання дисципліни, а не наявності вільних коштів.

Щоб зробити хоча б мінімальний запас на перший випадок, варто не відступати від своєї мети і дотримуватись цих рекомендацій.

Порада 1. Записуйте свої витрати

Напевно, ви вже не раз пробували це робити і кидали на пів дороги, бо забували, бо це нудно і ні до чого не приводить – хіба що до розпачу. Насправді цей метод дуже ефективний. Якщо в кінці кожного тижня аналізувати витрати, побачите, що деяких з них могло б не бути – кави в кав’ярні замість домашньої, покупки акційний товарів, не надто потрібних, необов'язкових розваг і витрат на шкідливі звички. Ви зрозумієте, яким може бути ваш прожитковий мінімум. І під час кожної покупки будете себе запитувати, чи справді не можете без цього обійтися.

Порада 2. Вирішіть, який відсоток щомісячного доходу можете відкладати

З досвіду людей, які відкладають гроші, з обороту можна безболісно вивести щонайменше 5% доходу. Якщо хочете знати точно, після  кількох місяців фінансового обліку підрахуйте, скільки грошей в середньому витрачаєте на необов'язкові цілі, згадані вище. Половину з цієї суми покладіть у свій «банк». Наступного місяця ще раз проведуть перевірку – ймовірно, ви зможете відкладати навіть більше.

Порада 3. Відкладайте гроші на початку місяця

Зазвичай ми плануємо відкладати те, що залишиться в кінці місяця. А в кінці місяця розуміємо, що не залишилося нічого. Щоб не потрапити  в пастку, яку самі собі поставили, відкладайте гроші в день зарплати. І в жодному разі не виходьте за рамки бюджету – не позичайте самі в себе. Уявіть, що позичити немає в кого – і обходьтеся тим, що є.

Порада 4. Налаштуйте автоматичне списання грошей

Це можливо лише у тому випадку, якщо ви отримуєте зарплатню на банківську карту. Таке списання відбувається без вашого відома. Звичайно, в будь-який момент ви можете все відмінити, і цим доведете собі свою слабкість. Тож є шанс, що, здоровий глузд і інстинкт самозбереження переможуть.

Порада 5. Тримайте накопичення в недоступному місці

Застромити конверт з грошима в стос постільної білизни чи в коробку з-під взуття – ідея така собі. Ні від злодіїв не сховаєте, ні від себе. При першій же нагоді («та ну її – цю економію, один раз живемо!») застромите в конверт руку – і до побачення, заначка!   Краще «застрахуйте» її від себе самих: зберігайте на рахунку з можливістю поповнення, але без можливості забрати до закінчення терміну вкладу. Так ви точно матимете свою фінансову подушку (на яку щомісяця ще й проценти «капатимуть») і впевненість у завтрашньому дні.

Раніше ми розповідали, як можна зекономити, ні в чому собі не відмовляючи

А також – у які дні тижня не можна рахувати гроші, щоб не приректи себе на бідність

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист