Хочете, щоб ваші квіти у наступному році тішили око розкішним цвітінням? Подбайте про них прямо зараз.
ТРОЯНДА
Королева квітів потребує немало уваги. В цьому місяці її треба обрізати. Щоб вона не гнила і не постраждала від шкідників, обов’язково обробіть стебла розведеною садовою фарбою та залізним купоросом – до того рівня, на якому закінчуватиметься мульча. Щоб захистити корені від вимерзання, їх потрібно прикрити землею або сухим листям. Дуже добре захищає взимку тирса.
ІРИС
Ці квіти зовсім невибагливі. Просто обріжте їм стебла – не вище 7-10 сантиметрів від землі! І не забудьте замульчувати перегноєм або сухим листям.
ПІВОНІЯ
На відміну від ірисів – дуже вимогливі квіти. Без належного догляду загинуть. Перш за все їх потрібно підживити. Для цього обирайте добрива з високим вмістом фосфору та калію – завдяки їм навесні півонії цвістимуть буйним цвітом.
Щоб усю свою енергія півонія перенаправила на збереження кореневої системи, її обрізають до самої землі. Робити це рекомендується, коли температура повітря сягатиме від +5°С до 0°С. До цього часу рослина встигне накопичити у кореневищі корисні елементи, які допоможуть пережити зиму.
Після обрізання кущі необхідно прикрити сухим листям або соломою.
ДЕЛЬФІНІУМ
Досвідчені садівники кажуть, що ця красуня запросто виживе навіть при -50 °С. Але за однієї умови: якщо її накриватиме товстий шар снігу. Нам такі морози не загрожуть. Однак якщо зима буде не сніжна, -20°С теж не дуже сподобається дельфініуму. Тож укрити її буде не зайвим.
АКВІЛЕГІЯ
Особливого догляду не вимагає. Хіба що обрізати стебла (залишити по 5-7 сантиметрів на кожному) і замульчувати сухим листям.
ГОРТЕНЗІЯ
Якщо ви планували розсадити надто великі кущі, саме час це зробити. А потім зосередьтесь на утепленні своєї улюблениці. Зробити це можна різними способами. Наприклад, нагнути стебло до землі, акуратно придавити дошкою і накрити листям або спанбондом. Інший варіант: підв’язати кущ мотузкою, щоб тримався купи, обмотати агроволокном. Встановити навколо куща каркас циліндричної форми з металевої сітки і заповнити його тирсою, сухою хвоєю чи листям.
Зважте, що найбільше морозів боїться великолиста гортензія, тому її утепляти потрібно найретельніше.