Китайські науковці з’ясували: щоб нейтралізувати вплив сидячої роботи на організм людини, навіть спортом займатися не обов’язково.
Як сидяча робота впливає на людину
Про шкоду сидячого способу життя написано багато досліджень. Зокрема, він:
● призводить до порушення метаболічних процесів;
● може спровокувати гіпертонію та ожиріння;
● підвищує рівень поганого холестерину та цукру в крові;
● нерідко стає причиною проблем із судинами й суглобами;
● пригнічує ту ділянку головного мозку, яка гальмує пам’ять.
Також 8-10 годин на день у положенні сидячи суттєво підвищують ризики ранньої смерті.
Напій, який врятує
Найкращим способом профілактики негативних наслідків сидячого пособу життя донедавна вважалася фізична активність. Всього 22 хвилини інтенсивної активності щодня здатні їх компенсувати – знизити ці ризики практично до нуля. Допомогти може й чергування сидячої роботи зі стоячою.
Але дослідники з Китаю знайшли ще один спосіб нейтралізувати шкоду від тривалого сидіння.
Вони проаналізували дані про 10 тис. американців. Вияснили, скільки годин на день ті проводили в положенні сидячи за останні десять років, скільки випивали кави впродовж дня. І провели медичний огляд кожного.
У результаті з'ясувалося: у осіб, які сиділи більше шести годин на день і випивали по дві-три чашки кави, на 30% знижувався ризик смерті від будь-яких захворювань протягом найближчих 10 років.
На думку вчених, справа в протизапальному ефекті кави, який вирішує багато проблем.
Щоправда, вони зізнаються, що ця тема вивчена не до кінця. І припускають: ті, хто вживав каву, могли просто бути фізично активнішими, оскільки напій бадьорить. Звідси й такі показники.
Але у будь-якому випадку факт залишається фактом: в розумних дозах кава – спасіння для організму та здоров'я. А спорт чи будь-який рух (навіть прогулянка з собакою) закріплюють цей ефект.