Біг – один з найпопулярніших видів спорту. Але виявилося, що він допомагає не тільки тримати себе у формі, а й покращити психічне здоров'я.
Пам’ятаєте, як в американському серіалі «Картковий будиночок» дружина головного героя виходила на пробіжку щоразу, коли ситуація в особистому житті виходила з-під контролю? З боку це виглядало дивним: саме зараз варто заспокоїтися, сісти й подумати, як вирішити проблему. Але взувати кросівки й бігти, куди очі бачать?..
Насправді ж усе логічно. Вчені з Університету Вріє в Амстердамі виявили: біг впливає на психіку людини так само, як і антидепресанти.
У експерименті було задіяно понад 140 пацієнтів, яким діагностували депресію або тривожний стан. В якості терапії їм запропонували два методи лікування: традиційний – тобто приймати лікарські препарати, або бігати. Приймати антидепресанти зголосилося 45 осіб. Решта почала ходити на пробіжки – двічі-тричі на день по 45 хвилин.
Згодом було проведене повторне обстеження учасників експерименту. Воно показало, що у 44% осіб з обох груп психічний стан помітно поліпшився. Але у тих, хто бігав, покращилось ще й фізичне здоров'я. Водночас у людей, які не бігали, спостерігалося погіршення тонусу.
Наразі вчені вважають, що в лікуванні депресії варто застосовувати обидва методи – це дозволить досягти кращих результатів.
«Результати наших досліджень свідчать, що до застосування лікувальної фізкультури у терапевтичних цілях слід ставитися набагато серйозніше. Це може бути добрим, а може навіть і найліпшим вибором для деяких пацієнтів», - вважає Бренда Пеннінс, один з авторів наукової роботи.
Раніше американські вчені зробили не менш цікаве припущення стосовно бігу: на їхню думку, пробіжки здатні продовжити життя. Група науковців протягом 15 років вивчала дані 55 тис. людей різного віку (від 18 до 100 років): оцінювала рівень фізичної активності, аналізувала причини смертей, що сталися під час спостереження.
У результаті дійшла висновку: 2-годинна пробіжка раз на тиждень протягом 40 років подовжує тривалість життя в середньому на 3 роки. А ризик передчасної смерті знижує на 25-40%.