Гіпертонія – небезпечна хвороба. У перспективі високий тиск може стати причиною серйозних серцево-судинних проблем. Регулювати його можна не тільки з допомогою медичних препаратів. Ефективний спосіб зниження – сік червоного буряка.
250 мл бурякового соку щодня здатні творити дива, кажуть експерти.
Ці висновки зроблені на основі наукових досліджень, проведених фахівцями з Лондонського університету королеви Марії. У своєму експерименті вони задіяли людей із діагностованою гіпертонією або ризиком розвитку гіпертонії. Їх розділили на дві групи. Одна з них впродовж чотирьох тижнів випивала склянку бурякового соку щодня. Контрольна група отримувала плацебо, яке на смак і вигляд було ідентичним соку.
До кінця дослідження у тих, хто пив буряковий сік, артеріальний тиск нормалізувався. У контрольної групи він був без змін.
Вчені пояснюють це тим, що буряк багатий неорганічними дієтичними нітратами. В організм вони перетворюються на нітрити, а потім на оксид азоту, який розслаблює і розширює кровоносні судини. Завдяки такій властивості буряк зміцнює серцево-судинну систему і контролює артеріальний тиск.
Однак вчені звернули увагу на те, що вже за два тижні після того, як учасники дослідження припинили вживати сік, тиск поступово почав знову підійматися. Це говорить про те, тривалий позитивний результат забезпечує тривале споживання нітратів.
Буряк – не єдине їхнє джерело. Нітрати присутні у гарбузі, фенхелі, листовій зелені. Однак саме в буряку концентрація нітратів найбільша.
Професор генетичної епідеміології в Королівському коледжі Лондона Тім Спектор вважає, що буряк має численні переваги для здоров’я завдяки вмісту поліфенолу. Одна з його сполук – бетаїн – наділена унікальними властивостями для боротьби із запаленням. Інші складові сприяють розширенню кровоносних судин, що допомагає контролювати високий артеріальний тиск.
Вас це може зацікавити: Ця маленька помилка може коштувати вам життя: як правильно вимірювати артеріальний тиск у домашніх умовах