Рак ротової порожнини та горла частіше зустрічається в людей, які підхопили небезпечний різновид вірусу папіломи людини під час орального сексу.
Британські вчені стверджують: 70% випадків захворювання на рак горла та ротової порожнини спричиняє вірус папіломи людини (ВПЛ).
ВПЛ включає понад 200 різних типів вірусів. Більшість із них нешкідливі, пише Сhip.de Однак деякі різновиди можуть викликати серйозні зміни в клітинах шкіри та слизових оболонках.
За останні десять років кількість хворих на рак ротової порожнини та горла різко зросла. За словам експертів, захворювання зустрічається частіше, ніж рак шийки матки. Тільки в США щороку цей діагноз ставлять майже 50 тис. осіб, з яких помирає близько 10 тис.
На початковій стадії захворювання пацієнти скаржаться на дискомфорт, пов'язаний з сухість, першінням, відчуття наявності «комка» в роті. Пізніше сідає голос, спостерігається утруднене ковтання, кровохаркання, виразки на слизовій оболонці.
Кілька досліджень підтвердили, що у більшості випадків такими видами ВПЛ заражаються під час незахищеного вагінального або анального статевого акту.
Віруси можуть не нагадати про себе ніколи – до кінця життя залишатися непоміченими. А можуть проявитися, запустивши процес руйнування організму людини.
Дослідження Університету Джона Хопкінса показує, що в зоні ризику особи, які мали більше шести партнерів по оральному сексу. Шанси отримати невтішний діагноз у них майже в 9 разів, ніж у тих, хто не практикує оральний секс.
Знизити ризик інфікування ВПЛ майже на 80% може допомогти вакцина, які існує на сьогоднішній день. Її рекомендують вводити у віці з 9 до 14 років, аби забезпечити ранній захист від певних типів ВПЛ, що викликають рак. Крім того, така вакцинація може бути корисною для сексуально активних дорослих.
Вас це може зацікавити: Експерти розповіли, що відбувається з організмом чоловіків через місяць без сексу