Деякі вчені вважають, що якщо ваша мета – схуднути, а не накачати м’язи, вам потрібен не абонемент у спортзал, а щоденні прогулянки на свіждому повітрі.
Переваги ходьби
Фізичні вправи – важлива умова процесу до схуднення: потрібно спалювати більше калорій, ніж споживаєте. Для цього потрібні регулярні фізичні вправи – вони допомагають прискорити метаболізм. Чим він вищий, тим більше калорій спалюється.
Проблема в тому, що запланувати відвідування тренажерного залу не завжди легко – часто він просто не вписується у робочий та сімейний графік. Але виявляється, у цьому й немає необхідності. Ходьба може прискорити метаболізм навіть краще, ніж вправи у тренажерці.
«Щоденна ходьба корисніша для вашого метаболізму, ніж невеликі спалахи інтенсивної, але нечастої діяльності», - пояснює Шейн О’Мара, професор експериментального дослідження мозку в Дублінському коледжі Трініті.
За її словами, багато хто схильний переоцінювати годинне тренування у залі. Людина створена для регулярних ритмічних рухів, а не для рідкісних сплесків активності.
Ходьбу не всі сприймають як вид фізичних вправ. Однак у швидкому темпі вона може допомогти збільшити витривалість, спалити зайві калорії та зробити серце здоровішим.
Для цього не потрібно ходити годинами. Навіть швидка 10-хвилинна щоденна прогулянка принесе багато користі для здоров’я.
Як правильно займатися ходьбою
Фахівці радять влаштовувати тренування шість днів на тиждень, чергуючи ходьбу на витривалість та інтервальні вправи. Якщо у вас є 30 хвилин, ось рекомендації, як максимально ефективно їх провести:
● впродовж 5 хвилин рухайтеся у рівномірному середньому темпі;
● збільшуйте витривалість, рухаючись по схемі 4+2: 4 хвилини швидкої ходьби і 2 у середньому темпі;
● збільшують загальну швидкість руху. Чергуйте короткі інтервали швидкої ходьби – 30-секундні спринти – зі спокійною хвилиною;
● поліпшіть здатність організму довго витримувати високу швидкість. Чергуйте рівні інтервали швидкої ходьби та руху у середньому темпі.