Ви знали, що ваша улюблена гортензія може змінити відтінок, якщо в ґрунт додати трохи кави? Розповідаємо, як це правильно зробити.
Гортензія по праву вважається однією з найкрасивіших квіток у саду. Дбайливо за нею доглядайте (зокрема, вчасно обрізайте), і вона віддячить розкішним цвітінням. А якщо підливати її певними розчинами, може змінити ще й колір.
Які гортензії можна фарбувати
Не всі рослини здатні на таку трансформацію. Є лише один вид – великолиста гортензія, яка піддається «фарбуванню». Щоправда, білосніжні сорти цього виду теж не змінюють колір, не варто навіть пробувати. А от блакитні та рожеві готові до експериментів: їхнє забарвлення можна змінити на протилежне або зробити пістрявим.
У чому фокус
Ця квітка може рости у будь-якому ґрунті – нейтральному, кислому чи лужному. Але її колір залежить від кислотності ґрунту, яка вимірюється в одиницях pH. Якщо він збільшується – отримуємо один колір, понижається – інший.
Перевірити рівень кислотності можна за допомогою спеціальних тест-смужок, які продаються в магазинах з садовим приладдям. У кислого ґрунту рН – все, що нижче 6,4. Нейтральний – в районі 7. Вище 7,4 рН – лужний.
Як фарбувати гортензії
Нічого складного. Просто додаєте в землю під кущем розчин – в залежності від того, який колір хочете отримати.
Для блакитного кольору. Такий відтінок з’явиться на кислому ґрунті: рівень кислотності має бути від 4,5 до 5,5 рН. Якщо хочете блідо-блакитні квіти, його достатньо підкислити. Для темно-блакитних суцвіть слід додати ще й алюміній.
Підкислити ґрунт можна лимонною кислотою (1 столова ложка на 10 літрів води) – 3-4 рази полити за сезон. Або оцтом (100 мл на 10 літрів води). У такому раз поливати рослину треба частіше – двічі на місяць. Деякі садівники протягом всього вегетаційного періоду використовують розчин з кавовою гущею або заварену каву.
Алюмінієві добавки можна придбати у квіткових магазинах і використати згідно інструкції на пакуванні: сульфат алюмінію, колоїдну сірку або алюмокалієві галуни.
Для рожевого кольору. Яскравий відтінок з’являється у нейтральному ґрунті. Нейтралізувати кислотність допоможуть вапняні розчини, крейдяні і з фосфором (використовуються 3-4 рази на сезон). Однак після такого удобрювання потрібно перевіряти кислотність ґрунту, щоб вона не перевищувала 7 рН: у лужному середовищі квіти не будуть цвісти.
Дуже важливо підібрати правильний момент для «підгодовування» рослин – коли закладаються суцвіття. Але процес зміни забарвлення потребує часу. Тому наберіться терпіння.
Вас це може зацікавити: Як «виростити» блакитну троянду: ділимося секретом, як змінити колір живих квітів