Собака в домі – це море позитивних емоцій. Однак дослідження, проведене південнокорейськими науковцями, показало: різні види взаємодії з домашнім улюбленцем по-різному впливають на організм і психіку.
У експерименті взяли участь 30 осіб, середній вік яких становив 28 років. Усі вони працювали в салонах для тварин або у школі по догляду за собаками.
В рамках дослідження кожен з них мав спілкуватися з 4-річним дресированим пуделем: гратися, гуляти, годувати, доглядати за ним, робити масаж, фотографуватися з ним, обійматися.
Перед початком взаємодії учасникам експерименту виміряли мозкові хвилі за допомогою тестів електроенцефалограми – вони вказують на несвідомі процеси, що відбуваються у мозку, які ми не фіксує. Потім це робили під час кожної активності. Заодно щоразу проводили опитування стосовно емоційного стану.
Виявилося, що різні маніпуляції, проведені з собакою, по-різному впливають на мозкові хвилі учасників.
Прогулянка збільшує коливання хвиль альфа-діапазону, який відповідає за процес розслаблення. Активність альфа-хвиль пов’язана з покращенням пам’яті та зниженням стресу.
Догляд, гра та масаж пса посилювали коливання хвиль бета-діапазону, пов’язаного з підвищеною увагою та концентрацією. Після спілкування з пуделем учасники відчували значно менше втоми, у них знижувався рівень стресу та депресії.
«Терапія за допомогою тварин може бути дуже корисною для людей, яким подобається бути поруч з ним», – вважає доктор Оню Ю, один із авторів дослідження.
Однак він вважає, що не обов’язково заводити для цього собаку, якщо ви не готові приділяти йому багато часу й нести за нього відповідальність. Достатньо просто гратися з вихованцями своїх знайомих або з песиками з притулку.
Вас це може зацікавити: Найкращий друг для дитини: 8 порід собак, які ідеально підходять для сім’ї з малечею
Якщо напала собака: покрокова інструкція, як захиститися від агресивної тварини