Прибирання, яке вбиває здоров’я: як мінімізувати негативний вплив побутової хімії

Прибирання допомагає захистити наше здоров’я від впливу бактерій. Але засоби для миття та чищення, які при цьому використовуються, часто містять настільки шкідливі хімічні речовини, що здатні заподіяти організму ще більшої шкоди.

Вплив на здоровя

У кожної господині є  цілий арсенал побутової хімії на всі випадки життя: для миття посуду й підлоги, чищення ванн, сантехніки, скла, унітазів, каналізацій, духовок, полірування меблів тощо.

Вчені визнали найнебезпечнішими для організму засоби для чищення каналізації, унітазів та духовок. Але буквально кожне з них з великою ймовірністю токсичне. А значить, у процесі прибирання не тільки викликає чхання, задуху, сльозоточивість і може роз’їсти шкіру в місці контактування. Воно може мати серйозний довгостроковий вплив на здоров’я.

Одне з досліджень, яке тривало 20 років, показало: регулярне використання спреїв для чищення поверхонь впливає на здоров’я легень так само, як викурювання пачки цигарок на день.

У ході іншого дослідження вчені з’ясували, що люди, які надають послуги з клінінгу, мають на 50% вищий ризик розвитку астми, на 43% – хронічного обструктивного захворювання легень і на 40% – раку легень (причому у жінок захворювання фіксується частіше).

Деякі сполуки в побутовій хімії спричиняють гормональний дисбаланс і порушення репродуктивних функцій.

Як запобігти шкоді  від побутової хімії

Найнадійніший спосіб уникнути токсинів – купляти органічні засоби для чищення та миття, які їх не містять. Або використовувати перевірені домашні засоби: оцет, соду, сіль, лимонну кислоту.

Якщо ж, як і раніше, віддаєте перевагу традиційним засобам побутової хімії, принаймні, уникайте ризиків:

Не змішуйте відбілювач (або будь-який засіб, що містить відбілювач) із засобом для чищення, що містить аміак. У процесі змішування виділяються отруйні пари, які викликають кашель, блокування повітряного потоку та подразнення очей, носа чи горла. Це може призвести до хронічних проблем з диханням, а в деяких випадках – і смерті.

Не використовуйте одночасно два різних засоби для прочищення каналізаційних труб. Вони теж можуть містити різні діючі речовини, поєднання яких може мати непередбачувану дію.

Уникайте ароматизованих засобів. Продукти без ароматизаторів виділяють майже у чотири рази менше небезпечних летких органічних сполук, що вивільняються в повітря,  ніж ті, що містять ароматизатори.

Не використовуйте засоби з деякими піноутворювачами. Якщо вони містять діетаноламін (DEA) або триетаноламін (TEA), краще обрати щось інше. Під впливом нітритів вони утворюють нітрозаміни-канцерогени, які швидко проникають у клітини шкіри.

Також не купляйте хімію, яка містить формальдегід та 1,4-діоксан (вони провокують онкологічні захворювання) і алкілдіметилбензилхлорид аммонію та діетаноламін (викликають астму). 

Вас це може зацікавити: Які види прибирання в домівці допоможуть швидко приборкати злість і депресію

Метод «6/10» – геніальна ідея прибирання, яка зекономить час і допоможе тримати дім у чистоті

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист