На сьогоднішній день вченими описано, за деякими даними, майже 10 тис. видів бактерій. Хоча існує їх за приблизними підрахунками – понад мільйон. На щастя, лише близько 250 з них є патогенами для людини. Однак з деякими з них краще не стикатися – ці мікроорганізми не бояться антибіотиків.
Вони такі малі, що неозброєним оком їх неможливо побачити. Може, це й на краще. Інакше ми збожеволіли б від усвідомлення того, яка кількість бактерій нас оточує – у повітрі, воді, ґрунті і, власне, на шкірі.
Є серед них корисні для організму людини, а є – надзвичайно агресивні. ВООЗ склала список найстрашніших мікробів. Критеріями класифікації стали показники захворюваності та смертності, контагіозність, еволюційна стійкість, можливість профілактики та лікування, пише Рronews
До цього списку увійшло 24 бактерії. Ось 8 з них.
Клебсієла пневмонії (Klebsiella pneumoniae)
Зустрічається в кишечнику та фекаліях людини. Викликає пневмонію, сепсис та інфекції після травм. Якщо потрапляє в нервову систему, може викликати менінгіт.
Ентерогеморагічні коліформні бактерії (Escherichia coli – E. coli)
Зазвичай зустрічаються в кишечнику людей і тварин, а також у навколишньому середовищі, їжі та воді. Хоча більшість видів E. coli нешкідливі, деякі викликають діарею, інфекції сечовивідних шляхів, пневмонію та сепсис.
Ацинетобактер бауманні (Acinetobacter baumannii)
Пов’язана з внутрішньолікарняними інфекціями, особливо у пацієнтів з ослабленим імунітетом. Може викликати інфекції легень, сечовивідних шляхів і крові. ВООЗ часто
Називає її пріоритетним патогеном, оскільки Acinetobacter baumannii є причиною майже 20% інфекцій у відділеннях інтенсивної терапії по всьому світу. Стійка до карбапенемів – антибіотиків широкого спектру дії.
Мікобактерії туберкульозу (Mycobacterium tuberculosis)
Провокує туберкульоз – потенційно смертельну бактеріальну інфекцію легень. Деякі штами мультирезистентні.
Черевний тиф (Salmonella Typhi)
Викликає висипний тиф – серйозне захворювання, яке найчастіше вражає райони з поганими санітарними умовами. Серед симптомів – дуже висока температура, рожева висипка, біль у животі, прострація. Бактерія стійка до антибіотиків групи фторхінолонів.
Шигела (Shigella)
Результат дії шигели – діарея, біль у животі та лихоманка. Бактерії передаються через заражену їжу, воду або статевим шляхом. Стійкі до фторхінолонових антибіотиків.
Ентерококи феціум (Enterococcus faecium)
Живуть у мікробній флорі кишечника, але можуть викликати серйозні інфекції, такі як інфекції сечовивідних шляхів або ниркову недостатність, особливо у діабетиків. Бактерія стійка до ванкоміцину.
Синьогнійна паличка (Pseudomonas aeruginosa)
Викликає інфекції крові, легенів і сечовивідних шляхів, часто після операцій. Має мультирезистентність навіть до карбапенемів.
Вас це може зацікавити: Експерт пояснив, як уникнути розповсюдження бактерій на кухні
Експерти розповіли, які захворювання можна підхопити під час прийому душу