Практично всі ліки мають побічні ефекти. І один з найнеприємніших – набір ваги. Розповідаємо, з якими препаратами слід бути обережними і як уникнути небажаних зайвих кілограмів.
Це завжди стає неприємною несподіванкою. Ніби і їсте не більше, ніж завжди, і рухаєтесь багато. Але гладшаєте буквально на очах. Якщо при цьому регулярно вживаєте якісь препарати, проблема може бути саме в них. Особливо підступними в цьому плані є наступні ліки.
Протизаплідні. Деякі препарати нового покоління вже не «грішать» цим. Їх можна вживати місяць, два, три – вага залишається незмінною. Але більшість оральних контрацептивів провокують набір ваги, оскільки вони змінюють гормональне тло. Не останню роль у цьому грає і гормон прогестерон, який входить до їхнього складу: він підвищує апетит.
Антидепресанти. Не всі мають такий побічний ефект – тільки селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну (зокрема, паксіл золофт). Вони підіймають настрій – це плюс. Але разом з тим підвищують апетит – це мінус.
Препарати для зниження тиску. Як правило, це бета-блокатори та блокатори ангіотензинових рецепторів, і вони сповільнюють метаболізм. Курс препарату – в середньому 2-3 зайвих кілограми. Єдиний спосіб не погладшати за таких обставин – дотримуватися правильного харчування і вести активний спосіб життя.
Стероїди. Їх призначать при артритах, запальних процесах сухожилля тощо. Вони добре знімають біль, набряки, відчуття скутості в тілі. Але при цьому мають неприємні побічні ефекти, серед яких – безсоння, підвищення апетиту і набір ваги.
Антигістамінні. Без препаратів, які блокують вироблення гістаміну, життя алергіків перетвориться на пекло. Проблема в тому, що вони загострюють почуття голоду. Я якщо їх приймати регулярно, пара небажаних кілограмів забезпечена. Причому у жінок цей побічний ефект більше виражений, ніж у чоловіків.
Якщо відмовитися від прийому препаратів із цього переліку нереально, спробуйте підібрати разом з лікарем варіант з менш вираженою «побічкою».