Останнім часом чоловічий манікюр стає все більш популярним – представники сильної статі теж хочуть, щоб їхні руки виглядали привабливо. Але у чоловічого і жіночого догляду за нігтями є деякі відмінності.
Загалом техніка виконання манікюру не залежить від статі. Однак є певні нюанси.
Існує два види манікюру:
● обрізний (класичний). Кутикула видаляється щипчиками після розпарювання рук, після цього нігтьова пластина полірується пилочками вручну;
● апаратний. Виконується спеціальним апаратом. За допомогою змінних насадок обробляється суха нігтьова пластина й кутикула.
Обидва мають свої плюси. Однак чоловікам більше підходить, як правило, апаратний спосіб.
Справа в тому, що нігтьова пластина у них міцніша, ніж у жінок, і товща. Відповідно, полірувати її складніше. Кутикула і шкіра грубіші, капіляри розташовані ближче до шкіри. Оскільки больовий поріг зазвичай у чоловіків не дуже високий, процедура обрізання кутикули може їм здатися досить болючою. Саме тому апаратний манікюр для них менш травмуючий – і з точки зору фізичних відчуттів, і в плані психіки. Головне, щоб майстер був профі.
Якщо чоловік погоджується на класичний манікюр, важливо для полірування використовувати пилочки з більш жорсткою поверхнею.
Попри деякі сладнощі, чоловічий манікюр забирає набагато менше часу, ніж жіночий. Зокрема через те, що зазвичай чоловіки не використовують лак для нігтів. У крайньому разі – наносять прозоре покриття. Найсміливіші ризикують покрити нігті сірим або чорним лаком. Однак у такому вигляді на ділову зустріч не підеш. Тому традиційно чоловічий манікюр лаконічний, не впадає у вічі, виглядає природньо, але доглянуто.