Садівники люблять використовувати олеандр у ландшафтному дизайні: він невибагливий, розкішно виглядає і цвісти може круглий рік у теплому кліматі. Але не варто забувати про нього ще один нюанс: цей декоративний кущ дуже токсичний!
Чому олеандр небезпечний
Олеандр – дуже отруйна рослина. Усі його частини – листя, квіти, стебло, коріння – містять кардіотонічні глікозиди. Ці сполуки можуть спричиняти серйозні порушення серцевого ритму, подібно до препаратів, що використовуються для лікування серцевих захворювань. Однак у неконтрольованих кількостях вони можуть бути смертельними.
Саме тому не рекомендується садити олеандр у дворі, де є діти та тварини.
Небезпеку несе не лише ковтання рослини. Навіть контакт зі шкірою може викликати подразнення. А вдихання диму від олеандра, що горить, може призвести до сильного отруєння, оскільки токсини виділяються в повітря.
Особливо небезпечно це для дітей – один проковтнутий листок може стати смертельним. Отруєння може розвинутися швидко, іноді для цього достатньо навіть 30 хвилин. Без негайного медичного втручання закінчитися все може дуже сумно.
Саме тому експерти радять під час посадки олеандра та догляду за ним вдягати захисні рукавички та відповідний одяг. Особливо це потрібно восени, коли час обрізати рослину – видаляти відмерлі квіти, сухі або хворі гілки та надавати кущику необхідної форми.
Особливості догляду за олеандром
Якщо ви не з тих, кого можна налякати токсичним кущем, і попри все хочете мати в своєму саду таку красу, слід знати тонкощі догляду за олеандром.
У принципі, він не надто вимогливий. Але краще посадити його на сонячному місці – в тіні цвіте гірше.
Ґрунт повинен бути добре дренованим, збагаченим компостом або іншими органічними матеріалами.
Олеандр потрібно регулярно поливати. Однак важливо, щоб ґрунт просихав між поливами – надмірне поливання може спричинити гниття.
Вас це може зацікавити: Викликають отруєння, галюцинації і сліпоту: 5 рослин, яких не повинно бути у вашому саду
5 видів швидкоростучих ліан, як перетворять ваш сад на райський куточок