Якщо ви довго не можете заснути або часто просинаєтесь вночі, в один прекрасний момент починаєте шукати заспокійливі препарати. Проте можна обійтися й без лікарських засобів. Забезпечити повноцінний нічний відпочинок можуть деякі напої, які ми із задоволенням вживаємо просто так.
Сон має дуже важливе значення для людини. Це не тільки відпочинок і час, щоб набратися енергії. Від якості сну залежить і наше здоров’я. Зокрема, його нестача може призвести до депресії, спровокувати ряд серцевих захворювань, цукровий діабет і ожиріння.
Відрегулювати повноцінний сон допоможуть певні напої, які слід пити на ніч.
Вишневий сік
Вишневий сік містить амінокислоту триптофан, яка бере участь у вироблення мелатоніну – гормону сну. Як показали дослідження, триптофан сприяє швидшому засинанню і спокійному сну без пробуджень або з незначною кількістю пробуджень.
Регулярне вживання вишневого соку збільшує шанси на гарний сон.
Тепле молоко
Його користь у процесі засинання теж зумовлена наявністю триптофана. Але людям, у яких проблеми зі шлунково-кишковим трактом, не рекомендується пити молоко на ніч. Воно містить білки – казеїн, альбумін і глобулін, а вночі всі травні процеси сповільнюється і їжа погано перетравлюється. Це відображається на здоров’ї і навіть на стані шкіри, на якій можуть з’явитися висипання.
Мигдальне молоко
Таке молоко – джерело багатьох корисних мікроелементів. Зокрема, воно містить магній, який сприяє покращенню сну. Якщо додати до мигдального молока банан і перебити в блендері, вийде смузі з подвійним снодійним ефектом – калій та магній у бананах допомагають розслабити м'язи та покращити якість сну.
Ромашковий чай
Він не містить ніяких снодійних компонентів. Але має заспокійливий ефект. Цього виявляється досить, щоб після чашечки приємного напої нервова система перестала направляти мозку тривожні сигнали. Залийте окропом квітки ромашки, дайте настоятися кілька хвилин – і спати будете, як немовля.
М'ятний чай
Ще один заспокійливий чай, який допомагає розслабитися й заснути. Лікарі рекомендують протягом дня випивати три чашки м'ятного напою, щоб не нервувати через дрібниці. Заварюється він просто: листя заливаються коропом і настоюються кілька хвилин. Для більшого ефекту можна додати трохи меліси або лаванди.