Фікус: всі секрети догляду за кімнатною рослиною

Фікус – популярна кімнатна рослина. Його люблять за яскраве «соковите» листя і за те, що може прикрасити собою навіть найнудніший куточок оселі. Але для того, щоб він виглядав справді розкішно, йому варто забезпечити відповідні умови і правильний догляд.

Із майже 1,5 тис. видів фікусів, які ростуть у природніх умовах, людина одомашнила 20. Усі вони досить невибагливі. Але є в них одна особливість: вони дуже чутливі до змін середовища. Тому не дивуйтеся, якщо розкішна рослина, яку принесли з магазину або отримали в подарунок, раптом почала втрачати листя. Ймовірно, ви поставили її в такому місці, де для неї незвичне освітлення або температура. З часом фікус «приживеться» – звикне до обставин. І знову буде радувати око.

Але не варто сподіватися, що рослина змириться абсолютно з будь-якими умовами.

Основні правила догляду ніхто не відміняв.

Освітлення. Фікуси віддають перевагу яскравому непрямому світлу, тому чудово себе почувають на вікні або біля вікна, що виходить на південь або схід. Особливо важливе яскраве освітлення для рослин з пістрявим забарвленням –  дефіцит сонця може спровокувати зміну кольору листя, і воно стане просто зеленим. Але майте на увазі: занадто інтенсивне світло теж не дуже добре, оскільки може обпалити листя. Тому його слід  трохи притінити (наприклад, рулонними шторами або жалюзі). Раз на місяць фікус потрібно повертати до сонця протилежною стороною, щоб стовбур не викривлявся.

Ґрунт і полив. Грунт має бути поживним  і родючим, вода – відстояною щонайменше два дні. Заливати їх не потрібно. Застроміть пальця в ґрунт: якщо на глибині 2-3 см сухо, час поливати. Влаштовувати «душ» рослині варто 2-3 рази на тиждень. Крупнолисті фікуси бажано раз на два тижні протирати вологим ватним диском або ганчіркою.

Температура повітря. Головне, щоб вона не опускалася нижче 16°С. Все інше рослину влаштовує.

Шкідники. Фікус полюбляють борошнисті черви, трипси і щитівки. Позбутися їх можна, очистивши листя та обприскавши їх олією німу.

Проблеми фікуса

 ● Листя обсипається. Причин може бути багато: протяг, різкі перепади температури, полив холодною водою, перелив або пересушування, нестача світла, ушкодження павутинним кліщем (у такому разі листя слід помити й обробити акарицидами).

● Листя сохне по краях. Скоріш за все, ви залили фікус. Трохи почекайте. Якщо нічого не зміниться, доведеться пересаджувати  рослину в новий горщик і видаляти підгнивше коріння.

● Листя в’яне і опадає. Ймовірно, також причина в переливі. Підсушіть грунт паперовими серветками, злийте воду з піддону. Якщо не спрацює, залишається пересадка.

Вас це може зацікавити: 6 унікальних кімнатних рослин, які рідко зустрічаються

7 кімнатних рослин, які цвістимуть у вас круглий рік

Три кімнатні рослини довгожителі – можуть жити до 100 років

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист