Заради плаского живота багато хто готовий на певний час забути про улюблену їжу і сидіти на жорсткій дієті. Але психологи переконані: є певні дієти, в яких строге обмеження може мати зворотній ефект.
На думку американського психолога Сари Чайєт, чим строгіші обмеження, тим негативніший їхній вплив на психічне здоров’я. Особливо небезпечними вона вважає наступні три дієти.
Пеганська дієта
Це симбіоз палеодієти та веганства. На 75% вона складається з фруктів та овочів, 25% - яйця, м'ясо, горіхи, насіння, корисні жири. В невеликій кількості дозволяються певні бобові та цільнозернові продукти без глютену. А от оброблені та молочні продукти, алкоголь, цукор, випічку їсти не дозволяється. Вегани уникають і продуктів тваринного походження. В цілому, каже Сари Чайєт, пеганська дієта непогана. Але жорстка заборона на певні продукти викликає у більшості людей серйозний внутрішній конфлікт – між бажанням і забороною. Для психіки це дуже згубно.
Інтервальне голодування
При інтервальному голодуванні доба ділиться на кілька (зазвичай два) проміжки часу. В один з них можна їсти все, що завгодно. В інший – взагалі нічого. Дозволяється тільки пити воду. Найпопулярніший інтервал – 8/16: 8 годин їмо, 16 – голодуємо. Враховуючи те, що половина голодування припадає на сон, витримати таку дієту цілком можливо. Однак експерти налаштовані до такого способу харчування досить скептично. І нагадують, що організм після серйозних обмежень завжди намагається надолужити втрачене. Доведеться приділити максимум зусиль, щоб себе стримати і не накинутися на їжу. А це ще те випробування для психіки.
Дієта Whole 30
Це сувора 30-денна програма, яка передбачає повне виключення певних «шкідливих» продуктів зі свого раціону: цукру, підсолоджувачів (навіть меду), алкоголю, випічки, бобів, молочки, переробленого м’яса (і взагалі – будь-яких перероблених продуктів). Дозволяється їсти тільки натуральне. Вважається, що в таких умовах прискориться метаболізм і жир почне танути. Але якщо ви трохи згрішили – наприклад, з’їли цукерку або шматочок ковбаси, ваші попередні досягнення скасовуються – дієту доведеться починати спочатку. Можна тільки уявити рівень стресу в такій ситуації.
Вас це може зацікавити: 4 ознаки, які вказують на те, що вам негайно слід припинити або відкоригувати дієту