Чому «різдвяну зірку» пуансеттію восени потрібно зачиняти в шафі

В листопаді-грудні садові центри й супермаркети заполоняє пуанссеттія. Це не випадково: ефектну квітку з червоно-зеленим листям вважають символом Різдва. І саме на різдвяні свята вона традиційно зацвітає. Щоб пуансеттія не передумала, їй потрібно створити відповідні умови.

У пуансеттії три життєві цикли: період спокою, зростання і цвітіння.

Період спокою починається в березні-квітні і триває приблизно півтора місяці. Рослину обрізають на одну третину. Коли вона пускає листочки, пересаджують у більший горщик і ставлять у прохолодне затемнене місце, щоб набиралася сил – так відбувається період зростання.

Найцікавіший період в житті пуансеттії – цвітіння. Він вимагає особливої підготовки. Якщо все зробити правильно, на верхівці рослини з’являться бруньки червоного кольору. Є сорти з білими та рожевими квітами. Щоправда, це навіть не квіти, а так звані приквітки – саме вони є окрасою пуансеттії. Квіти в неї насправді непримітні – крихітні зірочки в центрі приквіток.

Основна умова цвітіння, кажуть експерти, – світловий день у рослини впродовж 8 тижнів перед Різдвом повинен становити не більше 10 годин. Тобто 14 годин на добу вона повинна бути накрита темним матеріалом, при цьому доступ кисню обмежувати не слід. Як варіант – поставити її в комору, куди ніхто не ходить, або зачинити в шафі, якщо раптом там є місце. Зазвичай цю процедуру починають в кінці вересня.

Однак цього для цвітіння буде замало. Слід пам’ятати, що пуансеттія досить вибаглива рослина. Не любить сухого й холодного повітря  (скидає листя), багато води (коріння гниє) і протягів.

Натомість їй подобається пухкий ґрунт і щоб було достатньо сонця.

А сама вона подобається борошнистому червяку, сірій гнилі і павутинному кліщеві. Тому потрібно слідкувати за рослиною, щоб у разі необхідності вчасно надати допомогу.

Вас це може зацікавити: Фікус: всі секрети догляду за кімнатною рослиною

6 унікальних кімнатних рослин, які рідко зустрічаються

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист