Чи можна в спеку вгамувати спрагу холодним пивом

Холодне пиво, від якого пітніє келих, здається порятунком від спеки. Але фахівці не радять освіжатися таким чином. Бажаного результати отримати не вдасться, а заробити проблем зі здоровям – легко.

Пиво входить у список найпопулярніших літніх напоїв. Однак статусу напою, який вгамовує спрагу, він не заслуговує.

У спеку процеси теплообміну в організмі порушуються. Пиво ще більше посилює цей процес за рахунок етанолу, оскільки в пляшці пінного його міститься 25 мл.

Вчені дослідили, що такої незначної кількості алкоголю достатньо, щоб підвищився тиск і розширилися судини. А ще – що абсолютно зайве у спеку – прискорюється  виведення вологи з організму разом із сечею. З нею виходять і корисні мінерали – калій, кальцій, магній, натрій, які мають важливе значення для нормальної роботи організму.

Це не всі побічні дії алкоголю. Ще є прискорення серцебиття, стимулювання виділення секреції адреналіну та тепла. У посиленому режимі працюють нирки, виводячи рідину з організму. Шкіра перестає охолоджуватися природним шляхом і посилено потіє.

Буквально це означає, що людина п'є в спеку холодне пиво, щоб освіжитися,  насправді ж отримує зворотній ефект.

А далі все йде по колу: спрага змушує пити пиво знову, знову і знову. Якщо надто захопитися і не контролювати процес, можна спровокувати зневоднення. А згодом – і зміну ваги в бік збільшення. Саме тому фахівці категорично проти ідеї освіжатися в спеку пивом. 

Найкращі напої для вгамування спраги – звичайна або мінеральна вода, домашній лимонад і квас, трав’яні чаї.

Від пива у пік високої температури (з 11 до 19 години) краще утримуватися взагалі.

Вас це може зацікавитиВчені назвали дозу пива, яка покращує креативність і продуктивність мозку

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист