Павуки не приносять шкоди. Але ділити з ним помешкання однак неприємно. Тому слід позбавитися від непроханих гостей – бажано назавжди.
Вони з’являються ніби з повітря – щойно зібрали в кутку павутиння, а воно знову з’явилося.
Щоб павуки не набридали, можна скористатися спеціальними засобами боротьби – наприклад, аерозольною отрутою. Її слід розбризкати в місцях ймовірного скупчення – по кутках, на плінтусах тощо. Ці спреї ефективні, але є проблема – запах. На період проведення протипавукових заходів слід звільнити приміщення і тривалий час його провітрювати.
Ще один варіант – ультразвуковий відлякувач. Люди його не відчувають, а павуки сходять з глузду і тікають до сусідів.
Якщо ці методи вам не підходять, варто скористатися народними.
Однак перш за все потрібно влаштуйте генеральне прибирання: пропилососити кути та плінтуси і всі місця, де можуть мешкати ці затяті «ткачі» павутини. Якщо вирішите обмежитися прибиранням, відкиньте цю думку. На стінах лишилися відкладені яйця, і скоро вас знову атакуватимуть павуки.
Ось кілька ефективних засобів, після яких ви довго їх не побачите.
Розчин перцевої м'яти. 15-20 крапель ефірної олії перцевої м'яти (варіанти – евкаліпт або чайне дерево) розведіть в 1 л чистої води, налийте у пульверизатор і обробіть місця ймовірної дислокації павуків.
Розчин оцту. Розмішайте 1 склянку столового оцту і 1 склянку води. Далі – по тій самій схемі, що й попередній розчин. Також можна розставити в кутках маленькі ємності з оцтом (в ідеалі – кришечки від пляшок) – павуки не терплять цього запаху.
Лимон та лісові горіхи. Ще запахи, які ненавидять павуки. Лимон слід розрізати на шматочки, горіхи роздробити. Але не забудьте прибрати лимон до того моменту, коли він не почне гнити – від цього нестерпного запаху втечуть з дому не тільки павуки, а й господарі.