Ніщо так не розслабляє, як гаряча ванна. Особливо, коли був важкий день. Або якщо на вулиці вже достатньо прохолодно. Тому поніжитися в ній здається чудовою ідеєю. Але не все так просто. Фахівці схиляються до думки, що душ – набагато кращий варіант з різних причин.
У чому переваги душу? Він допомагає заощадити кошти та час. Окрім того, корисніший для здоров’я. Аргументів на його користь набагато більше.
Економія коштів
У середньому прийом ванни – це 150-200 л води. В душі можна вкластися навіть в 60 л – якщо дуже економити, кажуть експерти. У будь-якому разі, витрати води тут на порядок менші. Звісно, розслабитися, як у ванній, не вдасться. Але змити з себе втому – запросто. Релакс у ванній з аромамаслами можна запланувати на вихідний.
Користь для серця і шкіри
Контролювати час, проведений у ванні, важче, ніж у душі, але це завжди більш тривала процедура. Між тим, лікарі і дерматологи радять не лежати у теплій ванній понад 20 хвилин, а в гарячій (40°С) – 5 хвилин. Це згубно для шкіри (починає інтенсивно втрачати вологу, свої бар'єрні властивості та швидше старіє) і для серця (витримує надто велике навантаження).
Якісніше купання
Стоячи під душем, ми миємося повністю. Коли лежимо у ванній, частина тіла – плечі, шия – знаходиться над водою і миються не так ретельно. Не кажучи вже про те, що інколи прийом ванни взагалі перетворюється на релакс, а не на гігієнічну процедуру.
Брудна ванна
Навіть якщо на вигляд вона чиста, лікарі наполегливо рекомендують ретельно її чистити перед кожним прийомом водних процедур. Інакше весь бруд, який на ній накопичився, опиниться на вашій шкірі і певних ділянках слизової. Під час прийому душу це не настільки принципово.
Брудна вода
Навіть якщо ми не виходимо з дому, на нашій шкірі накопичується велика кількість бактерій. Можна тільки уявити, скільки їх після тренування, роботи в саду або на городі. Перед сном їх і весь бруд потрібно змити. Але у стоячій воді це нереально: все знову опиниться на шкірі.
Вас це може зацікавити: У якій воді краще купатися перед сном, щоб швидко заснути і якісно виспатися
Експерти розповіли, які захворювання можна підхопити під час прийому душу