Далеко не всі садові квіти здатні витримати спекотне літо без дощів, особливо якщо немає можливості часто їх поливати. На щастя, є такі види рослин, які не зважають на посуху і радують око попри все.
Враховуючи зміну клімату й те, що літо останнім часом дуже спекотне, до своїх улюблених квітів на клумбі варто додати посухостійкі рослини, щоб сад не втрачав привабливості.
Експерт із садівництва Френсіс Топхілл радить gardeners-today звернути увагу на ці 4 види квітів.
Очиток
Очиток (або седум, заяча капуста) – грунтопокривна рослина. Має м'ясисте листя, яке накопичує воду, допомагаючи витримувати спекотні та сухі умови. Стійкість до посухи та кам'янистого ґрунту роблять його універсальною рослиною.
Існує майже 500 видів очитка, які відрізняються за формою та кольором листя (блакитне, золотисте, темно-червоне, сріблясте, строкате) та квітів. Усі вони чудово виглядають і приваблюють запилювачів.
Іспанська маргаритка
Таку назву ця рослина має в народі. Її офіційна назва – Ерігерон карвінського. Милий представник родини айстрових, схожий на дрібну ромашку, родом з Мексики (через це її ще називають мексиканської блохою – напевно, за дрібні квіти).
Квіти розкриваються білими пелюстками, які поступово змінюють колір і стають рожево-фіолетовими.
Це напіввічнозелена багаторічна рослина, яка досягає вгору до 30 см і стелеться килимом. Має високу адаптивну здатність – може проростати навіть на кам’янистому грунті. Тому без проблем виживає там, де тривалий час не було дощу.
Ерігерон може бути корисним для саду, оскільки приваблює своїм запахом запилювачів. Проте по відношенню до тварин проявляє деяку токсичність, яка виражається у вигляді блювоти. У людей, схильних до алергії, може спровокувати висипи на шкірі.
Непета
Котяча м’ята – більш поширена назва рослини, яка має сильний аромат, коли потерти її листочки. Цвіте пишними лавандово-блакитними квітами з кінця весни до кінця літа практично в будь-яких умовах.
Впродовж року її можна обрізати кілька разів – котяча м’ята буде відростати і цвісти ще пишніше. Вона чудово вписується в ландшафтний дизайн – стильно виглядає в рокаріях, альпійских гірках, вздовж бордюр і просто на клумбах. Це чудова прикраса для саду.
Сантоліна кипарисоподібна
Ще одна рослина, яка добре росте в умовах посушливого літа. Це вічнозелений чагарник з вузьким сріблясто-зеленим листям та яскраво-жовтими квітами на довгих пагонах діаметром близько 2 см.
Попри те, що сантоліна чудово росте в дуже сухому місці, вона не любить місця, де восени стає вогко. Тому експерти радять висаджувати її на піщаних, а ще краще – щебенистих ділянка саду, які весь день потрапляють під сонячні промені.
Вас це може зацікавити: Красивий і токсичний: як доглядати за декоративним олеандром, щоб не отруїтися
5 видів швидкоростучих ліан, як перетворять ваш сад на райський куточок