ТНМК

ТНМК

Наприкінці 1996 року в харківських музичних колах багато говорили про відбірковий тур фестивалю «Червона Рута». Попередній фест у Севастополі видався гучним, наступний — навесні 97-го у Харкові обіцяв стати ще кращим. Умови відбіркового конкурсу були прості — три пісні українською мовою. В репертуарі ТНМК того часу була лише одна українська пісня — «Чуваки», кавер на пісню «Банана» харків'янина Віталія Бодло. Під впливом слобожанських саґ у виконанні Арнаутова гурт вирішив змінити мову виконання. Першою ориґінальною українською піснею ТНМК стала пісня «Ото Таке». Наближався відбір, а третьої пісні, необхідної для участі в конкурсі, не було. За два дні до конкурсу, буквально за годину група зібрала до купи пісню «Зроби мені хіп-хоп» і виставилася на конкурс двома складами: «ТНМК» у рок-номінації та «Ото Таке» — в танцювальній. Як скуток гурт отримав 1 місце в танцювальній номінації та приз за найкращий шлягер фестивалю — «Зроби мені хіп-хоп». На виступ ТНМК приїхав директор «Privat-TV» Олександр Голубчик та, завітавши до гримерної після виступу, пообіцяв зняти кліп пісні «Зроби мені хіп-хоп». Кліп знімкувався протягом півроку силами «Privat-TV». Режисером був Сергій Андрюнін за участі Фагота.

На початку 1998 року відбувся тур Україною переможців «Рути-97», під час якого групу залишив гітарист Олександр Зенькович. Під час виступу в Донецьку з ТНМК вперше зіграв барабанщик групи «So» Віктор «Вітольд» Корженко. Тоді ж гурт власноруч надрукував тисячу промо-касет, що продавалися під час туру. Одразу після туру гурт перемістився до Києва. В квітні 1998 року гурт розпочав співпрацю з Олексієм Яковлєвим, який на той час працював на хіт-параді «12-2». З його допомогою «Зроби мені хіп-хоп» вдало стартував в телевізорі. Другим кліпом ТНМК став кліп на пісню «Дибани мене». Грошей на зйомки не було тому кліп змімкувався власними силами учасників ТНМКонґо. Восени 1998-го року з'явився перший альбом гурту - «Зроби мені хіп-хоп», за видачу якого взявся лейбл «Nova Records». Альбом складався з пісень та скітів — інтермедій, які стали фірмовою рисою ТНМК. Альбом мав в собі словничок, в якому тлумачилися суто слобожанські та вигадані групою слова. Платівка отримала схвальні відгуки, купу номінацій та призів, а Фагот, Фоззі та Діля — пропозицію «Червоної Рути» попрацювати над фестивалем-99.

Початок 1999-го та майже весь свій вільний час учасники гурту присвятили підготовці до «Червоної Рути'99». 16 січня 1999 загинув хрещений батько гурту — директор телекомпанії «Privat-TV» Олександр Голубчик. Альбом «Зроби мені хіп-хоп», що вийшов на CD на початку року, присвячено його пам'яті. У травні того ж року вийшов кліп «Зачекай» — перший скуток співпраці групи з режисером Віктором Придуваловим. Це відео активно демонструвалося в Москві, через це група поступово почала там виступати. Саме з початком клубних виступів в Москві група змінила своє звучання. Якщо в Україні здебільшого доводилося виступати на великих подіях, то в Москві — на клубних сценах («Китайський льотчик Джао-Да», «16 тон» та інші). За підсумками 1999 року гурт став «Найкращим альтернативним проектом», отримавши «Золоту Жар-Птицю».

ШоПопалоШоу, ReФорматЦія та турне Францією (2000-2005)

На початку року гурт залишив губний гармоніст Леонід Єрмолаєв і на деякий час в ТНМК лишилося 6 музикантів. Але вже влітку на фестивалі «Таврійські Ігри» до групи приєднався наймолодший учасник — DJ Антон «ТонІк» Батурин. Влітку 2000 року почалися зйомки наступного відео — «А море де?» — каверу на геніального Челентано. Поки кліп «А море де» монтувався і перемонтовувався, з'явилася зовсім інша робота — «По барабану». Це кліп-трейлер першого офіційного сайту, який протягом 2000 року створював Євген Санніков. До тих пір існувало декілька фан-сайтів. Прем'єра кліпу відбулася 16 лютого 2001 року. Дуже приємним визнанням його якості стали дві премії — «Дизайн року-2001» та «Найкращий музичний сайт року», який www.tnmk.com отримав на Першому Українському Інтернет-Фестивалі. У травні вийшов кліп «А море де?» однак він не виправдав очікування гурту тому восени 2001 року було відзнімковано ще 3 кліпи. Під кінець 2001 року вийшов альбом «Нєформат», доля якого півроку вирішувалася в переговорах з лейблом «Воля Музика». Багато хто класифікує його як дещо брутальний та пройнятий духом соціальних проблем що в той час наповнювали Україну. В новорічному етері відбулася прем'єра різдв'яної «Той, хто…», яка увійшла вже до наступної платівки. На початку року розпочалася паралельна робота відразу над двома платівками — наступною номерною та збіркою реміксів & римейків «ReФорматЦія». Для цього альбому були записані треки з групами 5'nizza та И Друг Мой Грузовик (укр. Та мій друг вантажівка). Влітку було вирішено, що першою вийде «ReФорматЦія». Окрім цього в той час гурт дає багато виступів як на теренах України так і в Росії. Окрім того одного разу гурт завітав до польського Вроцлава[11]. Згодом виходить кліп «Восени», який і по нині вважається одним з найсильніших українських кліпів. В той же час телеканал «Enter» запропонував групі зробити документальний фільм про історію ТНМК. Так розпочалася робота над довгобудом «ШоПопалоШоу».

На початку березня 2003-го вийшла чергова платівка гурту - «ReФорматЦія» а трохи пізніше відбувся прем'єрний показ двох перших частин документального фільму «ШоПопалоШоу». У квітні гурт зіграв ексклюзивний акустичний концерт «Ноу Кіпіш». Спеціально для цього було запрошено декілька сесійних музикантів: Григорій Махно (гурт «Second Breath», губна гармоніка), Льопа Тарасич (гурт «Схід-Sіde», фортепіано), Салман Огли (гурт «Мандри», перкусія) та Олесь Журавчак (сопілка). Влітку гурт записав декілька треків для нового альбому та визначилася з його назвою — «Пожежі міста Вавілон». Серед нових пісень були «Вода» та «Вавілон», які обрав Віктор Прідувалов для свого дебюту в кіно — фільму «Весілля Барбі». У серпні учасники гурту відзнімкувалися в цьому фільмі, виконавши «Воду» на подвір'ї Баузького замку під Ригою. 18 вересня було зіграно спільний концерт з Схід Side в клубі «44», під час якого було записано концертну платівку «Jazzy».

2004 рік починається з фіналу конкурсу на найкращий малюнок до обкладинки нового альбому. Переміг художник Дмитро Гапчинський. Альбом був готовий, почалися переговори, тим часом Фоззі та Діля дописували свої дебютні сольні платівки, відповідно, «MetaMoreFozzey» та «НеДіля». У травні 2004-го був готовий перший в історії гурту максі-сингл «Вода», який став україно-французьким. Група готувалася до турне по Франції і записала декілька франкомовних версій своїх пісень. До синглу увійшов також ексклюзивний дует ТНМК&5nizza «En Automne». Червень вийшов найбільш насиченим місяцем в історії ТНМК. Вийшов кліп на пісню «Вода», потім дебютний альбом «НеДіля», команда ТНМК виступила в леґендарному шоу «Ключи від форту Байар». Акустичний концерт-презентація альбому «Пожежі міста Вавілон» в київському клубі «Бабуїн» багатьма вважається чи не найкращим живим виступом ТНМК. А 18 вересня на Європейській площі у Києві Діля відіграв свій останній виступ як частини гурту ТНМК.

Золота платівка, Євро-2012 та співпраця з Apollo 440 (2006-2010)

З початку 2005 року до складу ТНМК офіційно увійшов піаніст Олексій «Льопа» Саранчин і гурт відразу почав готувати новий альбом. Це був перший випадок, коли між номерними платівками ТНМК минуло менше двох років. У лютому група випустила веселий та насичений кліп «Та Ти Шо», потім Віктор Придувалов змонтував з відео французьких гастролей кліп «ТІкаю» з платівки «Jazzy». Прем'єра кліпу відбулася на презентаційному концерті 12 квітня у Київському Молодому Театрі. Навесні було записано два неочікуваних дуети: «Нет ничего хуже» (укр. Немає нічого гірше) з жіночим гуртом ВІА Гра та безсмертна «Червона Рута» з Софією Ротару. Згодом, на студії «Lemma» розпочався запис наступної номерної платівки яку вирішили назвати «Сила». Однойменна пісня була написана у Франції, теж саме стосується і пісні «Забув», яку було записано та презентовано першою. У червні гурт припинив співпрацю з Олексієм Яковлєвим а у липні Фагот, Тонік та Фоззі знялися в епізоді у фільмі росіянина Руслана Бальтцера «Ненаситні». Одночасно з прем'єрою альбому «Сила» з'явилося відео на пісню «Гранули», знімкував в Санкт-Петербурзі російський режисер Олександр Ігудін. За скутками опитувань (music.com.ua, uaformat.com, ter-a.com) альбом «Сила» став платівкою року.

У 2006 до серії документальних фільмів «ШоПопалоШоу: Історія ТНМК» додається третя частина — над нею працює режисер Кадім Тарасов. У квітні на церемонії «ShowBizAward» група стала найкращою в номінації «Hip-Hop and R&B». Влітку Фагот озвучив Джонні Деппа у других Піратах Карибського моря, група відзнімкувала два кліпи — «Відривайся» (до фільму «Ненаситні») та «Молодець». Восени (себто 30 листопада) було вирішено відсвяткувати десятиріччя становлення гурту з назвою ТНМК, підготувавши ювілейне шоу «10 сезонів ТНМК». Спеціально до цієї події було перевидано всі альбоми з ексклюзивними бонусами в серії «Limited Edition». На святковому концерті було також презентовано новий спільний трек «Моя мама…», записаний разом з давнім товаришем групи Сергієм Сивохою. Прямо на сцені група отримала Золотий Диск від Moon Records — альбом «Сила» став золотою платівкою, її наклад склав 55 тисяч примірників. В останні дні року були видані два DVD: «ТНМК. Відео» з усіма кліпами гурту та довгоочікуваний «ШоПопалоШоу. Історія ТНМК в трьох частинах».

У квітні 2007 року гурт записав саундтрек до роліка-презентації спільної заявки України та Польщі на проведення чемпіонату Европи з футболу-2012 а у червні - ТНМК випустили перший офіційний бест — платівку «ТНМК — Golden Hits, Vol.1» та презентувала свій новий офіціальний сайт. Згодом з'явився кліп-ремікс на пісню ТНМК vs Бангі Хеп — Гранули-міх, перший сингл з альбому реміксів та римейків «ReФорматЦія-2». У серпні гурт вирушив на один з наймасштабніших фестивалів Європи - «Sziget Fest» в Угорщині. Пізніше в мережу було завантажено найдорожче відео в історії гурту — кліп «Мушу йти» (режисер — Фагот, оператор — В'ячеслав Пілунський. Під час Djuice Music Drive Tour ТНМКонґо разом з англійським гуртом Apollo 440 під час концерту в Одесі спільно виконали пісню «Stadium Parking Lot». 27 та 28 жовтня 2007-го гурт взяла участь в ювілейних концертах Софії Михайлівни Ротару у Кремлівському палаці в Москві.

2008-ий рік відзнаменувався презентацією альбому-збірки реміксів «Reformatcia 2». Трішки згодом гурт представив гімн для вболівальників футбольного клубу «Металіст» з міста Харків а у травні харківські музики вирушили до Праги щоб відзнімкувати кліп на пісню «Темно» (режисером став Фагот). В червні — виступ на фестивалі «Усадьба-Джаз» що у Москві. На початку 2009 року Фагот в Лондоні записав спільний трек з легендарними Apollo 440 — «Odesa DubStep», що базується на спогадах про спільний тур обох гуртів Україною а восени вийшов документальний фільм «ШоПопалоШоу. Sziget», присвячений виступу гурту на фесті. На свій день народження ТНМК презентував максі-синґл «Проїхали».

С.П.А.М., Куба та Дзеркало (2010-наш час)

Наприкінці червня 2010-го гурт виступив в Канаді на фестивалі «Золотий клен» а 1 грудня було презентовано 5-й номерний альбом гурту — «С.П.А.М.». Вихід альбому відбувся з великим презентаційним концертом в «Crystal Hall».

У січні 2011 з'явилася ідея спільної пісні «Qari Qris» з грузинським гуртом «Mgzavrebi», в лютому її вже записали, а потім були спільні концерти і зйомки кліпу. 3-го жовтня було відзнято live-beatbox відео «Все по 8 гривень» з Іваном Дорном та Fame на вулицях Києва. 3 червня — в київському Палаці Спорту відбувся концерт пам'яті Сергія Кузьмінського «Я вернувся домів», там гурт представив свій кавер — «Файне місто Тернопіль». 9 листопада було зіграно великий сольний концерт «Восени» в київському Crystal hall. Там і було презентовано кліп «Qari Qris». Кінець року ознаменувався важливою подією в житті гурту - до ТНМКонґо приєднався піаніст та трубач Олександр Шиманський. Під час проведення Євро-2012 гурт грав у фан-зонах 9ти міст. Згодом гурт одним з перших в Україні відзнімкували кліп у форматі LipDub на пісню «Молодець». Під час відвідин Києва виконавцем Everlast виконавці з ТНМКонґо двічі розігрівали публіку перед його виступом. Всього за 2012 рік гурт узяв участь більш ніж в десяти фестивалях в Україні, Польщі, Росії та Німеччині.

У 2013 році збулася стара мрія гурту – було виконано велику кількість пісень разом з Слобожанським оркестром. Паралельно з цим розпочалося знімкування кліпу на пісню «Фідель» на Кубі. 14 червня 2013 року було зіграно святковий концерт «День народження з Фіделем» (у київському клубі «Caribbean») та презентовано кліп «Фідель», ідея якого чекала на втілення більше семи років. Весь цей час не припинялася участь учасників гурту в різних ТБ передачах. Так Фагот вів рубрику «Музика сніданку» на 1+1 а Фоззі – шоу «Великі перегони» на тому ж каналі та відеоблог в «Головній Програмі» (ICTV). Трішки згодом Фагот записав пісню «Моя зброя» для фільму «Іван Сила».

На початку 2014 року виконавці вітчизняного гіп-гопу порадували власних прихильиків звісткою про два заплановані альбоми: один студійний а другий - записи за участю симфонічного оркестру. У квітні було видано перший симфонічний live-сингл, «Там, де ти тепер».

У 2015 році гурт випустив живий альбом та фільм-концерт "Симфо хіп-хоп". Влітку вийшов анімаційний кліп "Гупало Василь", визнаний експектами видання КультПростір найкращім українським кліпом року. Фагот презентував сольний кліп "Мантра", Фоззі - нову книгу "Сопровождающие лица" и третій сольний альбом "MetaMoreFozzey CD".

ТНМК – Молодець
 
ТНМК Молодець
ТНМК – Гранули
 
ТНМК Гранули
ТНМК – Небокрай
 
ТНМК Небокрай
ТНМК – В Наступному
 
ТНМК В Наступному
ТНМК – Чашка
 
ТНМК Чашка
ТНМК – Дзеркало
 
ТНМК Дзеркало
ТНМК – Хоча я є
 
ТНМК Хоча я є
ТНМК – Фідель
 
ТНМК Фідель
ТНМК – Клоуны
 
ТНМК Клоуны
ТНМК – Люба
 
ТНМК Люба
ТНМК – Іво Бобул
 
ТНМК Іво Бобул
ТНМК – Вода
 
ТНМК Вода
ТНМК – Арешт
 
ТНМК Арешт
ТНМК – Зачекай
 
ТНМК Зачекай
ТНМК – Відривайся
 
ТНМК Відривайся
ТНМК – Бомбiнi
 
ТНМК Бомбiнi
ТНМК – А Море Дє
 
ТНМК А Море Дє
БУМБОКС ft. PIANOБОЙ & ТНМК – Для тебя
 
БУМБОКС ft. PIANOБОЙ & ТНМК Для тебя
ТНМК – Проїхали
 
ТНМК Проїхали
ТНМК – #Goopalo
 
ТНМК #Goopalo
ТНМК – Забув
 
ТНМК Забув
ТНМК – Різдво Рок-н-Рол
 
ТНМК Різдво Рок-н-Рол
СОФІЯ РОТАРУ feat ТНМК – Червона рута
 
СОФІЯ РОТАРУ feat ТНМК Червона рута
ТНМК – Сила
 
ТНМК Сила
ТНМК – Вода (Easy Brothers & ТНМК)
 
ТНМК Вода (Easy Brothers & ТНМК)
ТНМК – Viva, Украiна (We Will Rock You)
 
ТНМК Viva, Украiна (We Will Rock You)
ТНМК – Файне місто Тернопіль
 
ТНМК Файне місто Тернопіль
ТНМК – Мушу йти (REMIX)
 
ТНМК Мушу йти (REMIX)
ТНМК – а море де
 
ТНМК а море де
ТНМК – Та Ти Шо
 
ТНМК Та Ти Шо
ТНМК – Темно
 
ТНМК Темно
ТНМК – Новина
 
ТНМК Новина
ТНМК – Мушу Йти
 
ТНМК Мушу Йти
ТНМК & БРАТИ ГАДЮКIНИ – Гострі Ножі
 
ТНМК & БРАТИ ГАДЮКIНИ Гострі Ножі
ТНМК – Гупало Василь
 
ТНМК Гупало Василь
ТНМК – ДРУГА НОВИНА
 
ТНМК ДРУГА НОВИНА
ТНМК – Янголи
 
ТНМК Янголи
ТНМК – Мій Демон
 
ТНМК Мій Демон
ТНМК – Ми Смішили Бога
 
ТНМК Ми Смішили Бога
ТНМК – ЯНГОЛИ (DIRESH & Jay Filler Remix)
 
ТНМК ЯНГОЛИ (DIRESH & Jay Filler Remix)
ТНМК – Великі Вуйки
 
ТНМК Великі Вуйки
ТНМК – Великі Вуйки
 
ТНМК Великі Вуйки
ТНМК – прокачай
 
ТНМК прокачай
ТНМК – ЛЮБА ЛЮБА (ROLAND REMIX)
 
ТНМК ЛЮБА ЛЮБА (ROLAND REMIX)
ТНМК – Небокрай (Buy One Get One Free Remix)
 
ТНМК Небокрай (Buy One Get One Free Remix)
ТНМК – Гранули (Sedoy & Alex Fleev Rmx)
 
ТНМК Гранули (Sedoy & Alex Fleev Rmx)
ТНМК – Контакт
 
ТНМК Контакт
ТНМК – Хороший рік - Поганий рік
 
ТНМК Хороший рік - Поганий рік
ТНМК – Весну
 
ТНМК Весну
ТНМК – Весну (LUCKIE JOE REMIX)
 
ТНМК Весну (LUCKIE JOE REMIX)
ТНМК – Пам'ятай
 
ТНМК Пам'ятай
ТНМК – Пірати (feat. Жадан і Собаки & VOID)
 
ТНМК Пірати (feat. Жадан і Собаки & VOID)
ТНМК – Хороший рік. Поганий рік. (Bakun Remix)
ТНМК Хороший рік. Поганий рік. (Bakun Remix)
ТНМК – ДИВИСЬ, КУДИ ІДЕШ
 
ТНМК ДИВИСЬ, КУДИ ІДЕШ
ТНМК – ІСТОРІЯ УКРАЇНИ ЗА 5 ХВИЛИН
 
ТНМК ІСТОРІЯ УКРАЇНИ ЗА 5 ХВИЛИН
 • @avtoradio.ua

  «Шахтар» не переможе «Кривбас», - Ігор Циганик

  ♬ оригінальний звук - avtoradio.ua
  Тік ток Авторадіо - «Шахтер» не обіграє «Кривбас»
 • Тік ток Авторадіо - Мобілізація футболистів
 • - Зустрічай та вмикай Авторадіо на 107.3 FM у місті Житомир.
 • Психологічна оборона - Психологічна Оборона - Поспіх та втома. Як встигати все робити та відновлювати сили
 • Психологічна оборона - Агресія за кермом та як її побороти. Типи агресорів
 • Перша передача - Якість пального в Україні - Сергій Куюн
 • Перша передача - Чи можливо поновити автоспорт в Україні? - Перша передача
 • Перша передача - Як стати гарним водієм? - Перша передача
 • Перша передача - Контраварійне водіння - Перша Передача на Авторадіо
 • - Привіт ПРЕМІУМ: Mazda CX-90: тест FGShow
Тік ток Авторадіо - «Шахтер» не обіграє «Кривбас»Тік ток Авторадіо - Мобілізація футболистів - Зустрічай та вмикай Авторадіо на 107.3 FM у місті Житомир.Психологічна оборона - Психологічна Оборона - Поспіх та втома. Як встигати все робити та відновлювати силиПсихологічна оборона - Агресія за кермом та як її побороти. Типи агресорівПерша передача - Якість пального в Україні - Сергій КуюнПерша передача - Чи можливо поновити автоспорт в Україні? - Перша передачаПерша передача - Як стати гарним водієм? - Перша передачаПерша передача - Контраварійне водіння - Перша Передача на Авторадіо - Привіт ПРЕМІУМ: Mazda CX-90: тест FGShow
...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист