МАНДРИ

МАНДРИ

Ма́ндри — український музичний гурт, заснований 1997 року в місті Києві. У його музиці поєднуються багато різноманітних музичних стилів, зокрема реггей, рок, блюз та певні елементи романсу.

Ідея створення гурту належить Фомі, раніше відомому в музичному андеґраунді Києва по творчій формації «День помирає рано». В пору становлення (1995-1997 рр.) «МАНДРИ» мали у своєму складі трьох музикантів (Фома - гітара, вокал; Олександр Коханівський – бас; Олег Воробйов - перкусія), а звучання гурту було переважно акустичне.

В жовтні 1997 р. до гурту приєднався акордеоніст Леонід Белєй, який доповнив пісні Фоми мелодійним колоритом. Також змінився перкусіоніст. До складу увійшов Салман Салманов (грав у гуртах «Вій», «Рутенія», «Заратустра»).

У цьому оновленому складі колектив виступив на розігріві гурту «АукцЫон» в київському ПК КМУЦА, в жовтні 1997 р. На жаль, виступ був не дуже вдалим і після нього, з різних причин, постало питання про подальше існування гурту. Але знайомство музикантів з керівником щойно створеного продюсерського центру «Астероїд» та підписання контракту з ним, дає можливість «Мандрам» продовжити активну творчу діяльність.

Гурт запрошує барабанщика Андрія Занька та бас-гітариста Сергія Чегодаєва, який приходить на зміну Олександру Коханівському. Звучання колективу кардинально змінюється — музика набула сучасної ритмічної пружності і фактурно-мелодійної орнаментальності.

Через декілька місяців після оновлення складу виходить перший магнітоальбом, який було записано на студії «Астероїд». Оскільки пісні були записані в атмосфері деякої поспішності, це залишило відбиток на якості альбому. Протягом майже пів року музичний матеріал трансформувався, перероблювався та перезводився.

Музика гурту містить у собі елементи фолку, міського романсу, французького шансону, року, блюзу та реггі. Критики приписують гурту «Мандри» принципово нове явище на українській сцені — ф'южн-фолк[Джерело?]. Фронтмен «Мандрів» називає свою музику «еклектичним фольклорним арт-роком», «міксом натхнення та розрахунку, чистого мистецтва та поп-культури»[Джерело?].

У серпні 1998-го «Мандри» відзняли перше відео за піснею «Романсеро про ніжну королеву». Дебютний кліп потрапив у трійку найкращих кліпів на першому Всеукраїнському фестивалі музичних відео[Джерело?].

У грудні того ж року виходить перший CD гурту — сингл «Мандри». Упродовж 1998-го відбуваються концерти у Львові, Дніпропетровську, Донецьку, Херсоні, Києві та Мінську.

Навесні 1999-го «Мандри» виступають у Будапешті на фестивалі «Sziget Fesztivál», присвяченому 50-річчю Європейського Союзу. Гостями цього фестивалю були також Девід Боуї, Бйорк, Лу Рід, UB40, Jethro Tull.

...
Основной эфир
Зараз лунає:
...
Другие станции