Звідки коти знають, для чого потрібен лоток

Своїм першочерговим завданням власники котів вважають привчити домашнього улюбленця до горщика. І інколи з подивом констатують: вчити не треба! Щойно Мурчик побачив лоточок – і сам у всьому розібрався.

Щоб не вистежив хижак

Вчені вважають, що нічого дивного  в цьому немає. Все дуже просто. Котячі продукти життєдіяльності містять феромони, за якими можна без проблем вистежити їхнього власника. Наскільки ці феромони сильні – знає кожен, в кого є пухнастий улюбленець. Щоб по її слідах не пішли хижаки, кішка намагається свій «запах» закопати. 

Є ще одна причина, яка змушує тваринні інстинкти спрацювати. Коли дикі коти живуть у групах, мітити територію має право тільки ватажок – домінуюча особа. Усім іншим – хочеться цього чи ні – доводиться своє добро закопувати.

Оскільки в оселі домінує зазвичай людина, кішка бігає до лотка. А якщо раптом «стратить» поза горщиком, інстинкти однак змушують її відчайдушно загрібати лапами підлогу навколо калюжі і принюхуватися. Якщо ж у квартирі живе кілька котів, один з них (той, який завжди демонструє свою силу) може уявити себе домінантом і нахабно залишати купу, де йому заманеться.

Чому коти припиняють ходити на лоток

Інколи кіт поводить себе дивно – раптом починає ігнорувати лоток (хоча до цього проблем з ним не було), робить собі туалет там, де схоче. У тому числі – на ліжку чи дивані господарів.

Зоопсихологи кажуть, що так тварини іноді намагаються привернути до себе увагу, якщо їм її не вистачає.

Ветеринари в свою чергу радять не затягувати й показати домашнього улюбленця лікарю. Нерідко така поведінка свідчить про захворювання тварини – зокрема, це може бути інфекцію сечовивідних шляхів.

Ще одна причина відмови від котячого туалету – якщо він брудний. Коти надзвичайно охайні тварини, робити у такому негігієнічному місці свої справи їм неприємно.

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист