Знижують самооцінку й викликають думки про самогубство: вчені розповіли, як насправді прищі впливають на людину і як повернутися до нормального життя

80% підлітків та майже 40% дорослих людей страждають від акне. Прищі впливають на самооцінку і можуть призвести до психологічних проблем – депресій, тривожних станів і навіть суїцидальних думок.

Маленький прищ має величезну силу. Дівчата-підлітки в опитуваннях зазвичай зізнаються, що через висипання відчувають себе непривабливими, і це дуже їх бентежить.

Як косметологічна проблема стала психологічною

«Акне з'являється в підлітковому віці, – пояснює доктор Філіп Больйо. – Як правило, саме тоді, коли людина найбільш уразлива: встановлює відносини з ровесниками, знаходиться в пошуках власного «Я». Але прищі негативно впливають на цей процес. Підлітки стають сором’язливими, не подобаються собі, втрачають самоповагу. Їм стає дуже некомфортно у власному тілі».

Як наслідок – знижується успішність у навчанні (або на роботі), зникає бажання досягти успіху. А ще ускладнюється спілкування з оточуючими.

Людина потрапляє в замкнуте коло: якщо прищі не зникають, значить, не варто з ними взагалі боротися. Тому ще більше відсторонюється від світу, не хоче ні з ким спілкуватися, заводити друзів. І заганяє себе в глибоку психологічну яму.

Як повернутися до нормального життя

Але психологічні проблеми можуть залишатися навіть після того, як від прищів вдалося позбутися. Дерматолог та психолог доктор Річард Фрайд називає це явище «фантомним акне». Зазначає, що люди продовжують почуватися невпевнено і навіть депресивно через кілька років після того, як вирішили проблему.

Що зробити, щоб повернути собі впевненість та якість життя? А головне – почуватися комфортно в оточенні інших людей?

Ось що радять психологи.

Зрозумійте, що ваші прищі турбують виключно вас. Не переоцінюйте свій вплив на оточуючих. Кожна людина зосереджується перш за все на собі – на власних акне і власних проблемах. Чужі її турбують в останню чергу. А відверто кажучи, взагалі не турбують.

Оцініть, що для вас значить акне. Вони просто дратують чи це катастрофа? У першому випадку варто розширити свої соціальні контакти – це дозволить людині зрозуміє, що її цінують, поважають, люблять не за зовнішність, а за доброту, чуйність, професіоналізм тощо. Якщо ж підходить другий варіант – прищі-катастрофа, варто поспілкуватися з психологом. Іноді вистачає однієї консультації, щоб життя заграло іншими фарбами.

Звичайно ж, це не відміняє консультацій з дерматологом та лікування шкіри.

 

 

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист