Який чай найбільше шкодить здоров’ю

Ви можете перераховувати всі чаї, які знаєте, але однак не вгадаєте. Адже це може бути будь-який сорт, заварений повторно.

Для декого це норма: не викидати використане саше з чаєм чи не виливати заварку. Можна заварити ще раз – за кілька годин або навіть завтра.

Така економія корисна для гаманця, кажуть експерти, але шкідлива для організму.

Волога та тепла чайна заварка – ідеальне середовище для розмноження мікробів. Вже за три  години після заварювання в чаї починає активно розвиватися мікрофлора. Висотка температура повітря і цукор у чаї/заварці прискорюють цей процес. Зовні все може виглядати нормально: ніщо не натякає на те, що чай став небезпечним. Але нехай вам це не вводить в оману

Ще одна проблема повторного зварювання чаю – в ньому збільшується рівень нітратів. Насправді їхній вміст у напої зазвичай не перевищує допустиму норму. Однак під впливом мікробів в організмі може перетворюватися на нітрити, які потенційно шкідливі для здоров'я. Вони впливають на обмін кисню в крові, можуть викликати слабкість, запаморочення, нудоту. У високих концентраціях становлять небезпеку для людей із захворюваннями печінки та серцево-судинної системи.

Якщо здоров'я для вас у пріоритеті, експерти радять заварювати чай один раз і випивайте його продовж найближчих 15-30 хвилин. Вчорашній, який залишився у термосі й стояв у холодильнику, і заварка, яку використовували більше трьох годин тому, для вживання не придатні.

Вас це може зацікавити: Виводять токсини, сприяють схудненню: три види чаю, які варто пити зранку замість кави

Відмовтеся від цієї звички, щоб ваш улюблений чай не зашкодив організму

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист