Поява попелиці на яблунях означає, що гарного врожаю чекати не варто. Але ви можете за нього поборотися.
Чому попелиця небезпечна
Цей дрібний, практично мікроскопічний шкідник – справжня катастрофа для саду. Попелиця живе великими колоніями, які висмоктують соки з листя та молодих пагонів. У результаті рослина деформується, слабшає і може загинути, якщо їй не допомогти.
Є ряд ефективних хімічних інсектицидів, які можуть без проблем впоратися з попелицею. Однак є один нюанс. Хімія вбиває не тільки ворогів яблуні, а й друзів – корисних комах. Крім того, вона може осідати на плодах, які потім ми будемо їсти. Тому більшість садівників обирають методи боротьби, які знищать попелицю, але не завдадуть шкоди людині.
Як приготувати розчин
Одним з найкращих органічних засобів боротьби з попелицею вважається суміш рослинної олії та засобу для миття посуду.
Секрет його ефективності полягає в тому, що олія обволікає попелицю, блокуючи дихальні отвори. У цей же час мильна основа руйнує захисний восковий шар на її тілі, зневоднюючи комаху.
Змішайте 200 мл рослинної олії (підійде будь-яка) з 2 столовими ложками рідкого засобу для миття посуду. Важливо не збільшувати концентрацію миючого засобу, оскільки це може призвести до пожовтіння листя. Ретельно збовтайте, щоб суміш стала однорідною. Ось, власне, й усе.
Тепер потрібно додавати по 5 столових ложок цієї емульсії на 5 літрів води, перемішувати і обприскувати яблуню.
Поради стосовно обприскування
Не поспішайте, приділяйте увагу буквально кожному листочку, щоб ніде не залишилося попелиць.
Не забудьте про нижні сторони листочків – саме там любить ховатися попелиця. А от квіти (якщо обробляєте яблуню в період цвітіння) обприскувати не слід. Мильна плівка, яка на них утвориться, відлякуватиме бджіл.
Експерти з садівництва наголошують, що всі ці маніпуляції потрібно проводити або рано вранці, або увечері, коли сонце неактивне. Таким чином вдасться уникнути опіків листя.
Перші результати обприскування будуть помітні через 12-24 години: попелиця потемніє, втратить рухливість і обсиплеться.
Щоб закріпити ефект, процедуру варто повторити за тиждень. За цей час з яєць вилупляться нові личинки, яких потрібно знищити.
Вас це може зацікавити: Як захистити від попелиці троянди, смородину й перець