Часник залишає після себе настільки неприємний запах із ротової порожнини, що їсти його можна або на ніч, або якщо не збираєтесь виходити з дому. Проте якщо під рукою є правильні продукти, якими цей запах можна перебити, часник у салаті не буде проблемою навіть в обідню перерву.
Ні жувальна гумка, ні зубна паста не здатні нічого вдіяти з часником. Причина в сполуках сірки, які в ньому містяться. Після перетравлення вони надходять у кровотік.
З кров'ю проникають у легені, з них – у гортань і рот. Навіть найретельніше чищення зубів не допоможе, адже запах поширюється не від часнику, що залишився в роті. Це результатом хімічних процесів в організмі.
Вчені довго й ретельно вивчали різні продукти, шукаючи «протиотруту» від запаху часнику. Виявилося, що добре себе проявляють базилік, селера, гриби, сира картопля.
Але найкраще – ці п’ять продуктів.
Петрушка. Добре допомагає впоратися із запахом часнику. Головна умова – ретельно розжувати пару гілочок. Аж до тих пір, поки зелень не перетвориться на кашку. Ось вона якраз і забезпечить свіже дихання.
М'ята. Фішка в тому, що вона містить велику кількість фенольних сполук, які здатні нейтралізувати запах. Якщо свіжої м'яти немає, свіжозварений м'ятний чай – непогана альтернатива.
Яблуко. Теж джерело фенольних сполук. Їх менше, ніж у м'яті, але свою роботу вони зроблять. В ідеалі було б добре вживати яблуко до та після часнику. Але після теж спрацює.
Листя салату. Дякуючи тим самим всюдисущим фенольним сполукам, листовий салат вважається ефективним засобом для боротьби із запахом часнику.
Цикорій. Якщо в холодильнику немає ані зелені, ані яблук, можливо, десь у шафі на поє цикорій? З нього потрібно приготувати напій – додати 1 столову ложку порошку у склянку теплої води, розмішати і випити. Запах часнику швидко зникне.
Вас це може зацікавити: 5 надійних способів обдурити оточуючих і замаскувати запах алкоголю
Які запахи тіла сигналізують про те, що вам терміново потрібно до лікаря