Забігалися і забули купити миючий засіб, а на кухні гора брудного посуду? Це не катастрофа. Можна обійтися й без нього.
У когось може не виявитися вдома миючого засобу випадково. Хтось не купляє його свідомо – не хоче користуватися «хімією», яка шкодить організму. Але їсти з брудних тарілок однак ніхто не буде. Тому що в домі точно знайдуться натуральні засоби, які допоможуть швидко і якісно відмити посуд.
ГОСПОДАРСЬКЕ МИЛО
Мило з жирністю 65% чи 72% відмиває жир так само швидко і якісно, як магазинні миючі засоби. Просто намилюєте ним губку і миєте посуд.
Якщо вдома є перекис водню і нашатирний спирт, можна зробити розчин:
100 г мила (натерти на тертці)
2 ст. л. перекису водню
1 ст. л. нашатирного спирту
50 г соди
400 мл гарячої води
Всі складові змішайте в зручній для користування ємності, збовтайте і мийте на здоров’я!
ХАРЧОВА СОДА
Швидко очищає від накипу, застарілого бруду і навіть жиру. Просто нанесіть на губку, ретельно протріть забруднену поверхню і змивайте! Все чисте і блищить!
ГІРЧИЧНИЙ ПОРОШОК
Ще один супер засіб. З'єднайте гірчичний порошок і воду у такій пропорції, щоб вийшла пастоподібна консистенція. Нанесіть трохи на посуд і протріть губкою. Якщо маєте справу із застарілим брудом, після нанесення пасти можна кілька хвилин зачекати. Далі протріть проблемні місця і добре сполосніть посуд. Можна піти й простішим шляхом: просто насипати гірчицю на посуд, залишити на 5 хв і протерти губкою.
ОЦЕТ
Про чудодійні миючі властивості оцту мало хто знає. Хоча він – незамінний помічник на кухні, якщо вам треба відмити застарілий жир або гар. Для цього у склянці гарячої води розмішайте 2 ч. л. оцту і мийте все, що потрапить пуд руку – хоч каструлю після борщу, хоч сковорідку після котлет.
ЛИМОННА КИСЛОТА
Проти жиру вона безсила. А от з накипом бореться на раз-два. Щоб почистити чайник, у нього потрібно залити склянку води, додати 2 ст. л. лимонної кислоти і кип’ятити на невеликому вогні протягом 5 хв. Дати трохи постояти і губкою зняти залишки накипу. Електричний чайник потрібно відставити на 10 хв хвилин після закипання, щоб лимонна кислота подіяла. До речі, розчин лимонної кислоти – чудовий засіб для чищення столових приладів.