Чи можна припустити, яким буде IQ дитини в перші дні чи роки її життя? Вчені вважають, що можна навіть раніше – до її народження. Адже це у значній мірі залежить від групи крові матері.
Вимогливі яйцеклітини
Щоб підвищити рівень інтелекту, фахівці радять розв’язувати задачі на логіку, грати в шахи, вчити мови, тренувати пам’ять, займатися спортом. Але декому пощастило з непоганим IQ від народження. Виявляється, на розумові (і не тільки) здібності дитини впливає група крові матері.
Вчені Центру дитячого здоров'я Стенфордського університету провели дослідження, в результаті якого з'ясували, що діти матерів із першою групою крові мають вищий IQ.
Цьому, вважають вони, є пояснення. Яйцеклітини жінок з першою групою крові «вимогливіші» до якості сперми при зачатті – вони «відбирають» для цього найкращий біологічний матеріал.
Їхні діти зазвичай мають гарне здоров’я, високу адаптивніть до зовнішніх умов. Вони талановитіші, успішніші (особливо в музиці, літературі та гуманітарних науках) і мають вищий IQ.
Дискримінація за групою крові
Групу крові пов’язують з багатьма факторами життя людини. Є версії, що вона впливає на характер, здоров’я, тривалість життя.
У Японії цьому надають великого значення. Це почалося після того, як вийшов ряд книг на тему впливу групи крові на особистість (вони стали справжніми бестселерами).
Відтепер існує ціла «Японська теорія особистості по групах крові», в яку вірять 29% чоловіків і 45% жінок.
Її автори вважають, що люди з першою групою крові щедрі, легкі на підйом, мають лідерські якості, при цьому непунктуальні і неемпатичні. Друга група у впертих, серйозних і перфекціоністів. Третя група – творчі, егоїстичні. Четверта – стримані, талановиті, але непередбачувані і лукаві. Кожна з цих характеристик розписана дуже детально – наскільки, що в результаті виходить профайл особистості.
Японці так у це вірять, що навіть дітей у садочку намагаються поділити за групами крові.
Також обов’язково враховують групу крові, коли заводять дружбу чи романтичні стосунки, при зарахуванні у вуз та при прийомі на роботу. І дуже часто відмовляють людям з третьою групою і першою – найбільш некомфортним для співпраці. Дискримінація за групою крові навіть отримала свою назву – «бурахара».
Вчені запевняють, що спільного з наукою такі теорії не мають. Але японців це не хвилює.