В який день тижня підвищується ризик інфарктів та інсультів і чому це відбувається

Хвороби не приходять за графіком. Втім, серцево-судинні захворювання вчені вважають винятком з правил: у них є улюблений день тижня.

Цей день – понеділок: саме по понеділках найчастіше трапляються інфаркти та інсульти.

Вчені з Гонконзького університету з’ясовували, чому серцеві захворювання обирають саме цей день тижня.

З цією метою вивчили дані більш ніж 3500 учасників з Британського центру дослідження старіння. У них брали проби волосся, щоб визначити рівень кортизолу – гормону стресу, який негативно впливає на серцево-судинну систему.

Якщо людина часто буває напружена, високі рівні кортизолу можуть провокувати підвищення рівня холестерину та артеріального тиску, що спричиняє пошкодження стінок артерій і збільшення ризик закупорювання. Через це перевантажується серце і буквально «зношується».

З'ясувалося, що рівень кортизолу у середньому на 23% вищий по понеділкам. Причому цей ефект зберігається незалежно від віку, статі чи зайнятості. В інші дні тижня такої реакції на тривогу не спостерігається.

Кардиолог Джек Лаффан припускає, що понеділковий стрес викликають думки про те, що потрібно повертатися до роботи. Якраз він і призводить до викиду кортизолу. Причому це явище спостерігається навіть у людей, які вже на пенсії. Вочевидь, робочі понеділки для них – як фантомний біль.

Вас це може зацікавити: 8 поширених звичок, які вбивають наше серце

Мерщій до лікаря: 3 симптоми, які вказують на приховані проблеми з серцем

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист