
Хвороби не приходять за графіком. Втім, серцево-судинні захворювання вчені вважають винятком з правил: у них є улюблений день тижня.
Цей день – понеділок: саме по понеділках найчастіше трапляються інфаркти та інсульти.
Вчені з Гонконзького університету з’ясовували, чому серцеві захворювання обирають саме цей день тижня.
З цією метою вивчили дані більш ніж 3500 учасників з Британського центру дослідження старіння. У них брали проби волосся, щоб визначити рівень кортизолу – гормону стресу, який негативно впливає на серцево-судинну систему.
Якщо людина часто буває напружена, високі рівні кортизолу можуть провокувати підвищення рівня холестерину та артеріального тиску, що спричиняє пошкодження стінок артерій і збільшення ризик закупорювання. Через це перевантажується серце і буквально «зношується».
З'ясувалося, що рівень кортизолу у середньому на 23% вищий по понеділкам. Причому цей ефект зберігається незалежно від віку, статі чи зайнятості. В інші дні тижня такої реакції на тривогу не спостерігається.
Кардиолог Джек Лаффан припускає, що понеділковий стрес викликають думки про те, що потрібно повертатися до роботи. Якраз він і призводить до викиду кортизолу. Причому це явище спостерігається навіть у людей, які вже на пенсії. Вочевидь, робочі понеділки для них – як фантомний біль.
Вас це може зацікавити: 8 поширених звичок, які вбивають наше серце
Мерщій до лікаря: 3 симптоми, які вказують на приховані проблеми з серцем





