Навіть у сім’ях, де бутильовану воду в приниципі не прийнято пити, тепер з’явилася батарея пляшок та бутлів – для екстрених випадків. Краще б зі запаси не знадобилися! Але виникає питання: що робити, якщо термін придатності води вже закінчився? Можна її пити чи не варто?
Більшість людей міркує собі так: вода не може зіпсуватися, тому що це просто вода! До того ж, вона герметично закрита, тож які можуть бути проблеми? Але чому тоді на кожній пляшці вказаний термін вживання? Давайте розбиратися.
Фактор ризику
У води і справді немає терміну придатності, адже вона не містить тих добавок, які є у всій іншій їжі і які з часом псуються. Чистий продукт!
Саме тому в США, наприклад, термін придатності вказують на пляшках не завжди. І місцеве Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів дозволяє виробникам бутильованої води самим вирішувати, вказувати його на пакуванні чи ні.
Однак хоч сама вода має необмежений термін придатності, він є у пакування. Якщо воно не якісне, з часом може виділяти у рідину шкідливі елементи.
Окрім того, пластик – пористий матеріал (хоча без мікроскопу цього не побачиш), він пропускає в середину ємності гази. Ваш стратегічний запас зберігається у приміщенні, де щойно пофарбували? Чи в гаражі, де пахне бензином? Значить, усе це потрапляє у воду. Відповідно, хімікати впливають і на якість рідини, і на її смак.
Правила зберігання
Якщо дотримуватися простих правил зберігання, бутильовану воду можна буде пити й після закінчення терміну споживання.
Тримати пляшки потрібно подалі від батарей та нагрівальних пристроїв. Оптимальна температура зберігання – 0°С-25°С. Як показали дослідження, при більш високих температурах з неякісного пластику у воду може виділятися сурма (отруйна хімічна сполука, яка викликає інтоксикацію організму).
Не найкращий варіант – зберігати пляшки на балконі під прямими сонячними променями та поряд з побутовою хімією.
Якщо для води знайдеться місце у прохолодному темному приміщенні, термін придатності не вплине на її корисні властивості та смак ще досить довго.