ШКОЛЯР З-ПІД НОСА ДИСПЕТЧЕРІВ ВИКРАВ ЛІТАК І ПОЛЕТІВ ДО ДІСНЕЙЛЕНДУ

   У Франції сталася неймовірна історія. У передмісті Парижа з аеропорту Лонь-Емерейнвіль надійшло повідомлення, яке могло б здатися жартом. На льотному полі затримали трьох школярів, всім по 11 років. Діти перебували на борту маленького приватного літака без дорослих. 

   Ймовірно, діти викрали літак і самостійно пролетіли весь шлях від Канарських островів до Парижа - близько 2800 кілометрів. Відомо, що власником літака є батько одного з хлопчиків. 

   Розібратися, яким чином діти непомітно пройшли крізь всіх диспетчерів і аероповітряні служби. Французькі журналісти спробували розкрити деталі дуже небезпечного, але захоплюючого, інциденту. Інспектор Повітряної поліції Франції, який виявив дітей на борту і який в даний час займається збором інформації щодо цього інциденту, погодився поділитися деякими подробицями:

   -Яким чином дітей було затримано? 

   -Я підійшов на стоянку для перевірки борту, і побачив трьох хлопців, які вийшли з літака. Двоє з них сиділи на місцях пілотів.

   -Була небезпека зіткнення з іншими літаками, наскільки велика була загроза безпеці польотів?

   -Як я вже сказав, хлопчик летів, слідуючи регуляції і схемам, тому за наявною інформацією безпосередньої небезпеки, фактичних небезпечних зближень, порушень заданих висот і заборонених зон не було, у всякому разі в небі над Францією.

   -Яких заходів вживатимуть щодо малолітніх викрадачів?

   -11-річні діти не підлягають кримінальному переслідуванню, у всякому випадку за статтями про порушення в галузі безпеки польотів. Про тероризм в даному випадку мова не йде. Так що їм самим навряд чи щось загрожує. Ми вже сповістили поліцію і зв'язалися з батьками дітей, коли батьки прибудуть сюди, дітей, ймовірно, буде передано їм.

   Журналістам також вдалося поговорити з учасниками цієї подорожі:

   Хосе: "Алехандро взагалі ненормальний, повний псих! Коли ми поїхали в аероклуб, я думав, що він жартує. Я думав — посидимо в літаку, пограємо у пілотів і все." 

   Мігель: "не слухайте ви цього слабака! Бреше він усе. Він, коли ми піднялися на 12000 футів — відрубився і проспав до самого Бадахоса. Було зовсім не страшно, ну може трохи іноді. Зате було дуже круто! - Зараз вже шкодую звичайно, не треба було цього робити. Папа мене вб'є. Папа зараз в Аргентині у справах. Ми з хлопцями у мене зависали, я їм розповідав про польоти. Hу, як воно буває, «Якщо ти такий крутий пілот, полетіли завтра в« Діснейленд?».

   Алехандро, "пілот-командир" польоту, як він себе назвав — такий же звичайний 11-річний хлопчина: "Я відразу хочу зробити заяву. Ви, звичайно, зараз раздуете з усього цього "французьке 11 вересня". О Боже, жахливо, дитина за штурвалом, Франція дивом вціліла! Так от, це не так. Ніякої небезпеки ні для мене, ні для моїх друзів, ні для інших літаків не було. Я не самогубець. Так, я взяв батьковий літак без дозволу, так, я летів без пілотської ліцензії і страховки. Але це все. Нічого більше я не порушив". 

   znaj.ua