Для того, щоб рис не склеївся під час приготування, його потрібно ретельно промивати.
Для чого промивати рис
Промивання рису – процедура обов’язкова з кількох причин.
По-перше, щоб позбавити від сміття, пилу, жучків. Саме так! До того, як рис розфасують у пакети, він зберігається в зерносховищах. В умовах, далеких від стерильних – у мішках чи просто на підлозі. До речі, крім бруду на ньому можуть осідати залишки хімікатів, якими рис обробляють, щоб не псувався і не приваблював гризунів. В організмі людини усе це зайве.
По-друге, промивання дозволяє змити з нього зайвий крохмаль. Під час варки рис і так виділятиме його. Але чим його менше, тим розсипчастішим вийде страва. Саме крохмаль склеює зернята і перетворює розсипчастий гарнір на кашу.
Як потрібно промивати рис
Які можуть бути варіанти? Залили холодною водою, перемішали ложкою або просто рукою, злили. І так кілька разів. Як правило, нервів і часу господині вистачає на 3-5 повторень. Однак досвідчені кулінари, кажуть, що робити це треба до того часу, поки вода не стане прозорою, як сльоза. Тобто 20-25 разів! Тільки тоді можна сподіватися на ідеальний результат.
На такий подвиг спроможуться одиниці. Тому тим, хто не готовий пів вечора витрачати на бовтання води з рисом, шеф-кухарі рекомендують альтернативний варіант. Прибрати зайвий крохмаль із рису можна з допомогою простого розчину: теплої води (приблизно 60°) і солі. Розчиніть у літрі води одну столову ложку солі, залийте рис і залиште хоча б на 40 хв (в ідеалі – на годину). Потім розчин злийте, сполосніть крупу в прохолодній воді – один раз! І все! Можете готувати!
Після таких маніпуляцій рис точно буде розсипчастим і смачним.
Який рис можна не мити?
Той, з якого готують різотто. У вітчизняних супермаркетах зустрічається тільки один сорт – арборіо.
У цій страві зернята рису якраз повинні склеюватися, тому крохмаль – на вагу золота. Однак промити рис один раз (без фанатизму) все-таки потрібно – з гігієнічних міркувань.