«Знайомство» з кліщами не обіцяє нічого хорошого. У зоні особливого ризику ті, хто живуть у приватних будинках або часто бувають на дачі, де багато зелені. Але є й гарна новина: там можна посадити рослини, які будуть відлякувати цих небезпечних комах. А заодно радуватимуть вас своє красою.
«І ворогу не побажаєш» - так згадують про хворобу Лайма ті, хто мав нещастя бути інфікованим кліщем. Тому не зволікайте – посадіть у дворі рослини, які не пропустять небажаних гостей.
Лаванда. Її специфічний запах одним подобається, іншим – ні. Кліщі є його просто терпіти не можуть (так само, як і міль). І все це завдяки ефірній олії з репелентним ефектом, який містить лаванда. Тому саджайте її у дворі як можна більше. Тим більше, що коли лаванда квітне, це неймовірна краса.
Лімська квасоля. Якщо в якості «щита» від кліщів використаєте цю рослину, вб’єте відразу двох зайців. По-перше, відлякаєте комах (до речі, бонусом отримуєте захист від комарів та мошки, які цю квасолю не переварюють). А по-друге, зберете врожай бобових – маслянистих і дуже смачних.
М'ята. Про користь цієї мешканки саду повторюватися не будемо – ви й самі все знаєте. Кліщі її ненавидять за те, за що багато хто любить – запах ментолу. Тому можете посадити частину м’яти в грунт, а частину – в горщики: їх можна буде ставити в різних місцях.
Хризантема. В ній містяться речовини, які є природними інсектицидами: паралізують комах, після чого ті гинуть.
Гвоздика. Навіть дивно, що ця тендітна садова квітка може боротися з кліщем. Насправді ж, якщо почитати перелік «інгредієнтів» у натуральному засобі проти кліщів, знайдете там гвоздику. Так що можете в її ефективності не сумніватися.
Чорнобривці. Вони прекрасно уживаються з різними рослинами і абсолютно не уживаються з більшістю відомих шкідників – клопами, тлею, блохами і колорадським жуком.
Вас це може зацікавити: Не припускайтесь цієї помилки – і отримайте такий урожай помідорів, що не знатимете, куди його подіти