Мелатонін часто використовують при проблемах із засинанням. Для декого ця маленька пігулка – справжній порятунок. Але не варто ним зловживати, адже мелатонін має неприємні побічні ефекти.
Безпечною дозою мелатоніну вважається від 0,5 мг до 5 мг перед сном. Однак якщо вживати його тривалий час – місяцями, можна зіштовхнутися з певними проблемами, пише Best Lifе.
Нудота, блювота і розлад травлення
Якщо вживати забагато мелатоніну, організм сприйматиме це як отруєння і намагатиметься позбутися надмірної кількості речовини, пояснюють фахівці з клініки Майо. Реагуватиме він, як і на будь-яку іншу отруту: дискомфортом у шлунку, діареєю, нудотою або блювотою.
Підвищення артеріального тиску
Це більш ймовірною, коли ви приймаєте ліки від артеріального тиску. Тому тим, хто страждає від гіпертонії, варто шукати альтернативні варіанти боротьби з безсонням.
Головний біль
Це досить поширена реакція на прийом мелатоніну. Інколи головний біль може супроводжуватися ще й нудотою.
Запаморочення та сонливість
Хоча мелатонін вживається для того, щоб гарно виспатися, при надмірному споживанні може бути протилежний ефект. Справа в тому, що велика кількість мелатоніну може порушити циркадні ритми, призводячи до погіршення якості сну в довгостроковій перспективі. Це означає, що ви будете відчувати себе ще більше втомленими протягом перших кількох годин після пробудження. На щастя, мелатонін виводиться з організму досить швидко, тому ці симптоми не повинні тривати весь день.
Зниження ефективності деяких ліків
Мелатонін може взаємодіями з іншими лікарськими препаратами, пригнічуючи їх дію. Йдеться, зокрема, про засоби, які сповільнюють згортання крові, запобігають судомам, регулюють артеріальний тиск і рівень цукру в крові.
Блокування синтезу гормонів
Вчені ще вивчають це питання. Вони припускають, що оскільки сам мелатонін – гормон, він може впливати на гормональний розвиток, включаючи статеве дозрівання, менструальні цикли.
З огляду на всі ці побічні дії мелатоніну фахівці радять не використовувати його як єдиний засіб від безсоння. Його слід поєднувати з дієтою, заняттями спортом, відмовою від шкідливих звичок, впорядкуванням режиму дня. Все це в комплексі може сприяти значному покращенню сну.
Вас це може зацікавити: 9 продуктів, після яких ви точно не будете нормально спати