Бензинові генератори, які пропонуються в каталозі https://220volt.com.ua/ua/, являють собою ефективне вирішення проблем зі світлом. Люди з цим згодні і замовляють прилади. Але під час купівлі роблять такі помилки, що … ні-ні, менеджери магазину з’ясовують обставини та радять що краще взяти, так що нічого поганого не трапляється. Але про помилки треба поговорити окремо, бо чим їх буде менше, тим краще для всіх.
Перелік помилок під час купівлі генератора, що працює на бензині, дуже великий. Нижче наведені лише ті, що трапляються частіше за інших.
Як не дивно, але чимало покупців бажають придбати трифазний генератор для однофазних приладів. Люди впевнені в тому, що ці прилади більш надійні та універсальні. Але краще так не робити. По-перше, у цьому разі, якщо, наприклад, придбали генератор на 9 кВт, то на побутові прилади піде лише 3 кВт. По-друге, коли неправильно розподілити навантаження по фазам, то трапиться перекіс фаз. Генератор почне працювати на знос і вийде з ладу набагато швидше, ніж має бути.
Генератори коштують не так вже й мало, тому людей, які бажають зекономити, можна зрозуміти. Але ж треба думати й про те, що вартість якісної моделі апріорі не може бути невеличкою. Чим ризикує людина, що спокусилась на «дешевеньке»? Насамперед, реальна потужність буде набагато менша (нерідко становить 60-70%) ніж зазначена у техпаспорті. Двигун виявиться настільки слабкий, що його доведеться часто відключати для охолодження. А матеріали — такої низької якості, що через півроку-рік прилад виглядатиме так, наче йому років десять. Якщо взагалі до того часу працюватиме.
Купувати занадто потужний генератор — це викинути зайві гроші. На межі потужності — довго не працюватиме. Недостатньо потужний — не «потягне» заплановане навантаження.
Ось алгоритм розрахунку:
Генератор не повинен працювати завжди на межі своїх можливостей, це для нього шкідливо. Краще, коли навантаження зазвичай складає не більш як 80% номіналу.
Серед інших помилок можна назвати незнання характеристик інверторних моделей, а тому нехтування ними там, де вони були б кращим вибором. Помилкова думка про те, що дизельний прилад під час роботи буде економити непогані гроші за рахунок дешевшого пального. Наразі це не так, вартість ДП та бензину не дуже відрізняється. Вибір досить потужної моделі тільки з ручним запуском — вона потребуватиме досить великих фізичних зусиль. Обирати пристрій, керуючись лише відгуками на торгових сайтах (без коментарів). Бути впевненим у тому, що китайські генератори всі погані. Насправді «китайці» бувають різні, в них є немало компаній з досить якісною продукцією.