Деякі міфи про груди жінкам нав’язували десятиліттями. Прийшов час нарешті розвінчати хоча б ті з них, які не просто залякують, а приносять реальну шкоду.
Груди – одна з найпривабливіших частин жіночого тіла. Тому найбільші страхи пов’язані з їхнім здоров’ям і втратою форми. Звідси – і неймовірна кількість «рецептів», як цього уникнути.
Міф 1: в’ялості грудей можна не допустити
Як би це сумно не звучало, але груди старіють разом з усім організмом. Це природний процес, який не можна зупинити, поки не буде знайдено еліксир вічної молодості. Хоча лікарі погоджуються: певні звички можуть процес обвисання грудей дещо уповільнити. Серед них – контроль ваги і утримання відповідного рівня естрогену (цього можна досягти завдяки добавкам).
Міф 2: сон у бюстгальтері запобігає обвисанню грудей
Лікарі називають це бабусиною казкою і хитрим маркетинговим ходом виробників нижньої білизни. Адже насправді бюстгальтер безсилий проти вікових змін. «На жаль, обвисання грудей є природним наслідком старіння. І швидкість, з якою це відбувається, залежить від багатьох факторів: куріння, збільшення ваги, вагітності, об’єму грудей», - пояснює доктор медичних наук, пластичний хірург Грейс Ма.
За її словами, спати в бюстгальтері корисно хіба що жінкам з великими грудьми. А точніше, так їм комфортніше.
Міф 3: обвисають лише великі груди
Фахівці стверджують: ступінь обвисання залежить не від розміру, а від співвідношення тканини грудей і жирової тканини. Іншими словами, якщо у вас нормальний індекс маси тіла, груди будуть пружними довше, ніж у жінок із зайвою вагою. Це ще один аргумент на користь правильного харчування.
Міф 4: робота у нічну зміну провокує рак грудей
Цим почали лякати жінок після того, як китайські вчені опублікували в 2007 році результаті дослідження. У ньому було задіяно понад 2 млн жінок, що працюють вночі. Науковці стверджували: причиною підвищеного рівня захворюваності на рак молочної залози є дефіцит мелатоніну. Від виробляється та вивільняється в кров у темряві. Якщо ж жінка вночі працює, мелатонін не виробляться, не допомагає контролювати циркадні ритми – і від цього всі проблеми. Однак згодом дослідження британських вчених дозволило їм спростували це твердження. Принаймні, кажуть вони, тема потребує більш ретельного вивчення.
Міф 5: дезодорант може спровокувати рак грудей
Цей міф ґрунтується на тому, що алюміній у складі антиперспірантів може підвищувати ризик розвитку раку. Однак свіжі дослідження показали: немає жодної різниці в кількості алюмінію в здорових і ракових тканинах молочної залози.