Хтось приймає душ тільки увечері. Хтось – ще й зранку. У спеку хочеться освіжитися навіть посеред дня, щоб знизити трохи градус. Дерматологи від такої охайності хапаються за голову…
Що кажуть дерматологи
Приймати душ щодня – дуже погана звичка. Інша справа – раз на два чи три дні, вважає доцент кафедри дерматології Нью-Йоркського університету Мері Стівенсон.
Виключення з правила – люди, які активно займаються спортом. У них посилене потовиділення, тому купатися потрібно після кожного тренування.
Чим викликані такі обмеження? Тим, що щоденне (а отже надмірне) використання мила руйнує природний захисний шар шкіри. Вона пересушується, швидше старіє. Але навіть якщо ви приймаєте душ двічі на тиждень, робити це потрібно правильно.
Душ за правилами
На які нюанси потрібно звернути увагу, якщо ви йдете в душ?
Температура води. Як правило, в душі хочеться розслабитися, тому вмикаємо гарячу воду. Дерматологи не радять цього робити. Справа в тому, що гаряча вода зневоднює шкіру. А ще нейтралізує її природню змазку. Якщо вже зовсім ніяк без неї не можете обійтися або треба зігрітися, поніжтеся під таким душем 2 хвилин, а потім відрегулюйте воду на середню температуру.
Тривалість купання. 5-10 хвилин – цього достатньо, щоб освіжитися, змити з себе все зайве, але не змити те, що повинно залишатися на шкірі – те саме природнє зволоження, про яке писали вище. До того ж, чим довше ви стоятимете під струменем води, тим більше вологи виведете зі шкіри – ось такий парадокс.
Мило. І знову несподіванка: виявляється, воно потрібне тільки для миття стратегічно важливих зон – паху, пахв та ніг. Намилювати все тіло лікарі рекомендують тільки у випадках, коли ви дійсно брудні. Інакше просто регулярно пересушуватиме собі шкіру, викликаючи свербіж. А от зволожуючими лосьйонами під час купання користуватися корисно – шкіра буде ніжною і м’якою.
Губка. На відміну від мила, дуже потрібна штука. Але тільки у тому випадку, якщо ви міняєте її щомісяця. Якщо в мікроскоп роздивитися банну губку, яка досить довго використовувалася, вам стане страшно. Там вирує життя – мільйони бактерій.
Зачинені двері. Навряд чи ви приймаєте душ з відкритими. Але про всяк випадок знайте: пар, що утворюється за зачиненими дверима, дуже добре пом'якшує шкіру.
Процедура гоління. Не будемо конкретизувати, яких саме зон. Адже значення має тільки одне: коли саме краще це робити. Відповідь дерматологів – відразу після купання. За той час, коли ви приймаєте душ, шкіра стає м’якшою, пори розкриваються. У такому стані видаляти волосся легше.