КОМПАНІЯ VOLVO РОЗРОБИЛА РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО БЕЗПЕКИ ДІТЕЙ В АВТОМОБІЛЯХ

   Volvo Cars виявила найпоширеніші помилки у перевезенні дітей в автомобілях.

   На основі досліджень 7000 реальних випадків ДТП із дітьми віком від 0 до 15 років, компанія розробила ряд рекомендацій щодо їхньої безпеки.

   Немовлята та маленькі діти – особливо тендітні пасажири. Їх безпечному перевезенню необхідно приділяти особливу увагу. Наприклад, якщо немовля або дитина страждають від черепно-мозкових травм, це часто спричиняє пошкодження головного мозку, яке набагато серйозніше, ніж травми обличчя. Це відбувається тому, що голова дев'ятимісячної дитини становить 25% від його загальної ваги. Для порівняння: голова дорослого становить всього 6% від загальної маси тіла.

   Належне використання засобів безпеки для дитячих перевезень знижує ймовірність або полегшує наслідки травмування у ДТП. Одна з найчастіших помилок – перевезення немовлят та дітей на руках або у кріслах, які не відповідають віку або росту/вазі дитини. Так, за даними досліджень партнера Volvo, шведської страхової компанії Folksam, ризик для маленької дитини серйозно травмуватися у кріслі, що встановлене по напрямку руху авто, в п'ять разів вище, ніж коли крісло встановлене проти напрямку руху.

   Саме тому Volvo Cars наголошує на необхідності правильного використання засобів безпеки для дітей. Для цього було розроблено ряд рекомендацій:

   - До досягнення дитиною 4-річного віку дитяче крісло має бути встановлене проти напрямку руху автомобіля.

   - Увага має бути приділена використанню подушки безпеки при перевезенні дітей на передньому пасажирському сидінні. Якщо дитина перевозиться у кріслі, встановленому проти напрямку руху автомобіля, подушку безпеки необхідно вимкнути.

   - Важливо правильно використовувати і ремінь безпеки для дітей. Діагональну частину ременя необхідно поміщати через плече дитини, а не під рукою. Горизонтальна частина повинна проходити через верхню частину стегон дитини, а не через живіт.

   Вже понад півсторіччя Volvo турбується про встановлення якісних засобів пасивної безпеки у своїх автомобілях для водія та пасажирів будь-якого віку. Нещодавно компанія відзначила 60-річчя з моменту створення триточкового ременя безпеки в автомобілях.

   Тестувати дитячі крісла, обернені проти напрямку руху, Volvo розпочала у 1964 році. Крісло розробив Бертіль Алдман, професор Технічного університету Чалмера у Гетеборзі (Швеція). На створення його надихнули тогочасні сидіння астронавтів. Розробка тестувалась у моделі Volvo PV444, а вже через 8 років компанія представила перше дитяче крісло, яке встановлювалось проти напрямку руху. Воно розподіляло силу удару при зіткненні, що знижувало ймовірність серйозних ушкоджень.

   У 1990 Volvo представила дитяче крісло, інтегроване в задні пасажирські сидіння. Це нововведення замінило необхідність додаткового устаткування для дитини та поліпшило комфорт в авто. Дитячі крісла Volvo розроблені з урахуванням ваги немовлят та маленьких дітей. Створені на 80% з натуральної вовняної тканини, вони встановлюються в автомобілі за допомоги кріплень ISOFIX та роблять перевезення дітей більш зручним і безпечним.